Günde 300 operasyon

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürü Taner Çelik, bugün basınla bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Çelik, günde 200-300 operasyonun kayıtlara geçtiğini söyleyerek, olaylara en geç 15 dakikada müdahale ettiklerini belirtti

Günde 300 operasyon
Günde 300 operasyon Admin
Bu içerik 130 kez okundu.

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürü Taner Çelik bir kafede basın mensuplarıyla  bir araya geldi. Basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çelik,her türlü görüş ve önerilere açık olduğunu belirtti. Basınla sık sık bir araya geleceklerini ifade eden Çelik, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Çelik; “Baştan beri en güvendiğimiz, sırtımızı yasladığımız kişi sayın belediye başkanımızdır” dedi. Çelik ayrıca, önceki gün yapılan Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulunda başkan seçilen Sezer Küçükkurt’u tebrik etti.

SİLAHIMIZ SOPAMIZ YOK

En çok şikâyet edilen konuların başında dilenciler olduğunu belirten Çelik, sahada olduklarını, mücadele verdiklerini dile getirerek, “Bizim silahımız copumuz yok. Nihayetinde kanunun verdiği yetkiyle hareket ediyoruz. Diğer kamu ve kurum ve kuruluşları ile de irtibat halindeyiz. Onlardan da desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

GAYRETİMİZ ORTAK NOKTADA BULUŞMAK

Çelik, Afyonkarahisar’ın gastronomi şehri olduğunu hatırlatarak, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in gayretlerini gördüklerini ifade etti. Çelik, Zabıta Amirliği olarak şehrin görüntüsü anlamında yeni bir düzen oluşturacaklarını, yeni bir soluk ve vizyon getireceklerinin de altını çizerek, “Tüm gayretimiz daha yaşanılabilir, daha düzenli bir Afyon oluşturabilmek” dedi.

ŞEHRE YAYILAN BİR ZABITA

Zabıta Müdürü Çelik, yakın zamanda Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in emriyle turizm zabıtası oluşturulacağını, yapılan birçok çalışma olduğunu şehrin her yerinde zabıta karakolu açılacağını veşehrin belirli noktasından değil şehre yayılan bir zabıta teşkilatı olacağını belirtti.

ÇEŞİTLİ KARAKOLLAR YAPILACAK

Afyonkarahisar Garnizon Komutanlığı karşısında bulunan alana Zabıta Karakolu yapma çalışmalarının başlayacağının müjdesini veren Zabıta Müdürü Taner Çelik, şehrin her tarafına çeşitli karakollar yaparak refahın sağlanacağını ve sorunların ortadan kaldırılacağını söyledi. Çelik, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

ERENLERE KARAKOL MÜJDESİ

Bir gazetecinin farklı mahallelerde de zabıta amirlikleri kurulup kurulmayacağı yönünde soruduğu soruya Müdür Çelik; “Merkez karakollarımız hep belediye çevresindeydi. Yıkılmış olan bölgede iki karakol vardı. İnşaatı devam eden karakollarımız da var. Erenler’ de bekleyen bir projemiz vardı. Allah izin verirse Erenler’e bir karakol yapma düşüncesindeyiz. Biz Afyonkarahisar’ın her yerleşim yeriyle düzgün anılmasını istiyoruz” dedi. Günde 200-300 operasyonun kayıtlara geçtiğini söyleyen Taner Çelik olaylara en geç 15 dakikada müdahale ettiklerini belirtti.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR YAKINDA

Bir başka gazetecinin Afyon’da trafik son derece problemli bunun için ayrı bir trafik ekibi kuracak mısınız? Çelik, şöyle cevap verdi: “ Trafik ekibimiz vardı zaten. Araçları da henüz piyasaya çıkarmadık ama bugün yarın Turizm Karakolu ile beraber hizmete sokacağız. İkisini de trafiğe tahsis ettik. 60 km menzil olan, günde iki TL tüketen araçlar. Sayın Belediye Başkanımız üç aracın daha alım emrini verdi” dedi Scooter fikrini de değerlendireceğini belirten Zabıta Müdürü Çelik; “İnşallah onları da hayata sokarız” diyerek önemli bir çalışmanın sinyalini verdi.

FOTO ALTI :Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürü Taner Çelik düzenlenen basın toplantısına zabıta ekibi ile katıldı.

 

EMPATİ KURUYORUZ

Esnafın kaldırımı işgal ettiğini belirten ve bunun için projeleri olup olmadığını soran basın mensubuna cevap veren Çelik; “Sarı çizgi projemiz var. Sarı çizgi kimsenin mağdur olmaması için çizilen çizgiler. Ben ve arkadaşlarım sahadayız. Yüzde 95 oranında kaldırımlar yürünebilir durumda. İhlaller olabilir. Müdahale edeceğiz ama empati yaparak sevgiyle, saygıyla çözmeye çalışıyoruz” dedi.

BASIN VE ZABITA YAN YANA

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt ise “Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile sıkı ve samimi diyalog şehrimize daha iyi hizmetlere vesile olacaktır. Zabıta Müdürlüğü’nün de bu inançla ve doğrultuda hareket ettiğini görüyoruz. Bu organizasyonu sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da basın camiasıyla da daha sıkı diyaloglarla, daha samimi ortamda şehre daha iyi hizmet verebilmek için diyalogda olacaklarına inanıyoruz” diyerek teşekkür etti. Program kısa bir sohbetin ardından son buldu. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#zabıtamüdürlüğü #mehmetzeybek #afyonbelediyesi #sezerküçükkurt #tanerçelik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere Göz Açtırmadılar
Dilencilere Göz Açtırmadılar
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI