Afyon’da antik kent

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarihi bir operasyona imza attı. İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’in bizzat yönettiği KOM ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda İscehisar İlçesinde antik bir kent ortaya çıkardı

Afyon’da antik kent
Afyon’da antik kent Admin
Bu içerik 146 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla dikkatleri üzerine çeken Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu seferde İscehisar’da önemli bir baskın gerçekleştirdi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İlimiz İscehisar İlçesinde bir ev içerisinde tarihi eser bulmak amacıyla kaçak kazı yapıldığı yönünde bilgiler elde etti. Bunun üzerine operasyon düzenleyen ekipler ikamet içerisinde M.R.B., İ.A., M.A., E.A., O.Ö., R.A. ve H.Ş., isimli şahısları kıskıvrak yakaladı.

 

YER ALTI ŞEHRİ 

KOM ekipleri evin pencere bölümünden içeriye girince gördükleri karşısında adeta şoka uğradı. Üç metre genişliğinde açılan çukurdan içeri giren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tünelin içerisinde sütunların bulunduğunu, içerisinde çuvalların arkasına gizlenmiş yazıt, heykel ve lahit olarak değerlendirilen tarihi objeleri ele geçirdi. Yapılan incelemeler sonucu kaçak kazı yapılan alanın yeraltı şehri olduğu belirlendi. Yeraltı şehrinde yapılan aramalarda çok sayıda hilti, kazma, kürek vs. ele geçirildi. Şüpheli şahıslar Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında adli işlem yapılmak üzere gözaltına alındı.Olayla ilgili başlatılan inceleme devam ederken, operasyon sonrası KOM ekipleri girdiği yer altı şehrini cep telefonu kamerası ile de kayıt altına aldı.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#KOM #polis #iscehisarilçesi #antikkent
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere Göz Açtırmadılar
Dilencilere Göz Açtırmadılar
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI