Advert
Advert

Saat 10'u geçirmeyin

Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) yarın yapılacak. 2.6 milyon adayın gireceği sınav maratonu yarın başlıyor

Saat 10'u geçirmeyin
Saat 10'u geçirmeyin Admin
Bu içerik 83 kez okundu.

Cumartesi günü  YKS'nin ilk oturumu,  temel yeterlilik sınavıyla başlayacak olan maraton 10:15'te başlayarak 135 dakika sürecek.ÖSYM Kılavuzunda yer alan bilgilere göre sınava girecek adayların 10:00'dan önce sınav merkezlerine sınav belgeleriyle giriş yapmaları gerekirken belirlenen süreden sonra sınav binasına hiçbir adayın alınmayacağı açıklandı.

2.6 milyon adayın merakla beklediği sınav için son saatlere girildi. Tüm adayların bir yıllık emeklerini ortaya koyacağı  sınavda  adaylara TYT'nin ilk oturumunun Türkçe testinde 40, sosyal bilimler testinde tarihten 5, coğrafyadan 5, felsefeden 5, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5'er olmak üzere toplam 20, temel matematik testinde 40, fizikten 7, kimyadan 7 ve biyolojiden 6 sorunun yer aldığı fen bilimleri testinde de 20 soru yöneltilecek.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

 

#TYT #eğitim #ÖSYM #YKS
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı