Advert
Advert

Normalleşme için büyük adım

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2021 yılı Haziran ayı toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci idaresinde, video konferans yöntemiyle düzenlendi. Merdivenci, 1 Temmuz’da kalkacak olan kısıtlamaların önemli olduğunu söyledi

Normalleşme için büyük adım
Normalleşme için büyük adım Admin
Bu içerik 93 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Bildiğiniz gibi, 2020 yılının Mart ayında ülkemizde ilk Kovid-19 vakası görülmüş, alınan tedbirler doğrultusunda biz de Meclis toplantılarımızı video konferans yöntemiyle gerçekleştirmiştik. Son bir ayda Kovid-19 aşılamasındaki olumlu gelişmeler, geleceğe ilişkin umutlarımızı artırıyor. Haziran ayı Meclis toplantımızın son kez video konferans yöntemi ile düzenleneceğine inanıyor; sizinle yüzyüze toplantı yapmayı diliyoruz. Ancak bizim yüzyüze toplantı yapmamızdan daha önemlisi, ülkemizin normalleşme takvimini uygulamasıdır” dedi.

VAKA SAYILARI AZALIYOR

Ülke genelinde vaka sayılarının azaldığına dikkat çeken Merdivenci, “Vaka sayılarının gözle görünür biçimde azaldığını biliyoruz. Nitekim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada 1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma kısıtlamaları ile şehirlerarası yolculuk kısıtlamalarının kaldırılacağını söyledi. Bu karar, normalleşme için büyük bir adımdır. Bir buçuk yıldır pandemi şartları dolayısıyla zor günler geçiren işletmelerimiz, çarklarını 1 Temmuz’dan sonra daha kolay döndürebilecek” ifadelerini kullandı. Merdivenci, ihracatta yaşanan önemli bir soruna dikkat çektiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Özellikle ihracatçılarımızın yaşadığı konteynır sorunu ya da uzmanların deyimi ile konteynır hattı sorunu çözülmeyi bekliyor. İhracatçılarımız, satışa hazır ürünü göndermekte sıkıntı yaşıyor. Bazı firmalar kendi yöntemleriyle kısa vadeli çözümler üretse bile, sürdürülebilir çözümler gerekiyor. Karayolu taşımacılığında ise hem ilimizin, hem de ülkemizin öne çıkacağını düşünüyoruz. İlimiz, Anadolu’nun kilidi, ülkemiz de Avrasya’nın kilidi konumunda. İlimizde kurulması planlanan lojistik merkez, ihracattaki elimizi güçlendirecektir. Ayrıca ülkemizden 57 Avrupa ve Asya ülkesine karayolu ile ulaşım mümkün. Bu da büyük avantajdır.”

PROJE ÇOK ÖNEMLİ

ATSO tarafından mermer sektörü ile ilgili sürdürülen Avrupa Birliği projesi hakkında da bilgi veren Merdivenci, “Odamız tarafından sürdürülen Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Avrupa Birliği projesinin eğitim modülleri değerlendirme toplantısına Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ekrem Demirel ile birlikte katıldık. Bu projenin ilimiz için son derece önemli olduğuna inanıyorum. Büyük bir istihdam sağlayan mermer sektöründe, iş sağlığı ve iş güvenliğine azami ölçüde dikkat edilmesi gerekiyor. Bu bağlamda projemizin ufuk açıcı olduğunu düşünüyorum. Projemiz kapsamında 12 adet eğitim modülü ve bir kısa animasyon filmi hazırlanacaktır. En yakın zamanda eğitim modülleri ve animasyon filmi sizinle paylaşılacaktır” dedi.

ALBİKERE.COM’U KULLANIN

Merdivenci, açılış konuşmasının son bölümünde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destek verdiği albikere.com hakkında kısa bilgi vererek “Mayıs ayında düzenlediğimiz Meclis toplantımızda dile getirdiğimiz bir konuyu tekrar vurgulamak isterim: Afyon Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından kurulan, Valilik ve Odamızın ana destekçisi olduğu albikere.com, Türkiye genelinde ses getirmeye başladı. Her alışverişin başarılı öğrencilere burs olarak katkı sağlayacağı albikere.com’u telefonunuza indirmenizi, ayrıca masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da kullanmanızı rica ediyorum” şeklinde konuştu.

OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2021’in Mayıs ayı karar özetleri oybirliğiyle kabul edildi. Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2021’in Mayıs ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, Yönetim Kurulu’nun 2021 yılı Mayıs-Haziran faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Köse’nin ardından söz alan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantının son maddesi olan “Dilek ve Temenniler” bölümünde ATSO Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Mesut Tabak ve Mustafa Özer söz alarak görüşlerini dile getirdi. ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Dilek ve Temenniler” kısmının ardından Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek toplantıyı kapattı.   >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#mehmetsıtkımerdivenci #atso #mustafaözer #mesuttabak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Kapalı Pazar yerinde çalışmalar devam ediyor
Kapalı Pazar yerinde çalışmalar devam ediyor