Serteser gündemi değerlendirdi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclisi’nin 2021 yılı Haziran ayı olağan toplantısında güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu

Serteser gündemi değerlendirdi
Serteser gündemi değerlendirdi Admin
Bu içerik 155 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, “Üç gün önce, Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından hain bir saldırı gerçekleşti. Teröristlerin attığı patlayıcıyı, diğer askerler zarar görmesin diye iki ayağı arasına sıkıştıran hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Yusuf Yayla yaralandı. Canı pahasına bu kahramanlığı sergileyen hemşehrimiz Yusuf Yayla’ya acil şifalar diliyor; bu kahramanlığı dolayısıyla kendisini ve ailesini kutluyorum” dedi.

VALİMİZ 1. YILINI DOLDURDU

Vali Gökmen Çiçek’in ilimizde birinci yılını doldurduğunu dile getiren Serteser, “Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, 18 Haziran 2021 tarihi itibariyle ilimizdeki birinci görev yılını doldurdu. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek, ilimizde göreve başladığı günden itibaren hızına yetişemediğimiz pek çok projeye imza atarak büyük bir dönüşüm başlatmıştır. Kadın Kültür Evleri ve Kooperatifleri ile Frig Vadisi’nin potansiyelinin ortaya çıkarılması gibi büyük projeler, ekonomimize doğrudan katma değer sağlamaya başladığı gibi, çok yakın bir zamanda istihdam imkânları da oluşturacak. Sayın Valimizin Frig Vadisi’nde turizmin merkezi olarak tasarladığı Ayazini, her gün yenileniyor; yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekecek hâle geliyor. Sayın Valimiz, bu bölgeye yatırım yapmaları için iş insanlarını da ikna ediyor. Frig Vadisi’ne yatırım yapan iş insanlarımıza da bu vesile ile teşekkür ediyorum” dedi.

NEFES KREDİSİ YENİDEN BAŞLADI

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Nefes Kredisi 1 Haziran 2021 itibariyle yeniden başladı” diyen Serteser, “Başvurular; Odamızdan alınacak faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası’ndan yapılabilecek. Başvurularda aranan yüzde 25’lik ciro kaybı şartı, üyelerimizden gelen talep doğrultusunda, Odamızın ve diğer Odalarımızın girişimleri sonucunda kaldırıldı. Nefes Kredisi’nin çıkarılmasında büyük rol oynayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na, bu düzenlemenin hayatı geçirilmesine onay veren Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’a, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımız Hisarcıklıoğlu öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Kovid-19’un başlamasından bu bugüne kadar hayata geçirilen çalışmalar, iş dünyamıza büyük katkı sağlamıştır” dedi.

HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYORUZ

Serteser, “Malumunuz olduğu üzere Sağlık Bakanlığı tarafından Kovid-19 salgınına karşı yoğun bir aşılama kampanyası başlatıldı. Biz de Oda olarak bu aşılama kampanyasına tam destek veriyoruz. Yerinde aşılama uygulaması başladığı ilk gün, İl Sağlık Müdürlüğü ile irtibata geçerek personelimizin aşılanmasını sağladık. Ardından, işletmelerdeki işçi kardeşlerimizin aşılanması için iletişimimizi sürdürdük. İş dünyası da aşılama uygulamasının yanında yer aldı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan sıralamaya göre Odamız’ın eşgüdümünde aşılama çalışmalarına başlandı. Bugüne kadar 1824 işçi kardeşimize Kovid-19 aşısı yapıldı. Bu vesile ile İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerine ve iş dünyamıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının sona ereceğini açıkladı. Ayrıca konaklama tesislerindeki geceleme hizmetlerine yönelik KDV'yi yüzde 8'den yüzde 1'e indiren desteğin süresi 30 Haziran'dan 31 Temmuz'a kadar uzatıldı. Ekonomimiz için son derece önemli olan bu karar, Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasının en az 3 ay daha uzatılması ile taçlanacaktır. Bu konuda Hükümetimizden destek bekliyoruz” dedi. >>>ODAK HABER MERKEZİ

#hüsnüserteser #yusufyayla #ATSO #COVİD19
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çimen mazbatasını aldı
Çimen mazbatasını aldı
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek