Belediye çığır açtı

Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Mehmet Zeybek’in önderliğinde park, bahçe, yeşillendirme ve çiçek konusunda çağ atladı

Belediye çığır açtı
Belediye çığır açtı Admin
Bu içerik 63 kez okundu.

Sürekli sahada olan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek dün belediye tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Zeybek, “Güzel şehrimizin mahallelerine cep parklarımızı yapmaya devam ediyoruz. Park Bahçeler Müdürlüğümüzün öncülüğünde Afyon’umuza yeşil alan ve park kazandırma çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Taşpınar mahallemizde atıl vaziyette bulunan bir binayı Belediyemiz bünyesine alıp, yıktıktan sonra söz konusu alanı cep park olarak değerlendirdik. Muhtarımızın ve halkımızın talebi doğrultusunda bir cep park daha kazandırdık. Tespit ettiğimiz alanları park ve yeşil alan olarak değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

TAŞPINAR MAHALLESİNİ İNCELEDİ

Taşpınar Mahallesi’nde de incelemelerde bulunan Başkan Zeybek, “Taşpınar Mahallemizde bulunan Bedrik Çocuk Parkı'nın oyun gruplarını Park Bahçeler Müdürlüğümüz öncülüğünde yeniledik ve çevre düzenlemesi çimleme çalışmalarını gerçekleştirdik. Mahalle Muhtarımız Şükrü Bike ve halkımızın talepleri doğrultusunda söz konusu mahallemize ne gerekiyorsa yapıyoruz. Söz verdiğimiz gibi hizmet almayan mahallemiz kalmayacak” dedi.

AFYONKARAHİSAR ÇİÇEK AÇTI

Başkan Zeybek, “Rekreasyon ve park alanı düzenleme çalışmalarına geride bıraktığımız sürede büyük hız verdik. 2019 Mart ayından bu yana şehrimizin dört bir yanına 145 Bin metrekare yeşil alan, 36 adet park 750 bin adet kışlık, 750 bin adet yazlık çiçek dikerek Afyonkarahisar’ı adeta bir yeşil vadi ve çiçek bahçesine dönüştürdük.41 adet park yaptık, 5 adet parkımız yapım aşamasında,18 adet parkımızın da ihale süreci devam ediyor, 995 adet mezar, 145 bin m2 çim ekimi, 145 bin m2 otomatik sulama tesisatı, 1 milyon 50 bin adet mevsimlik çiçek, 100 bin adet gül diki yapıldı. 38 takım açık alan spor aleti, 51 adet çocuk oyun grubu, 25 bin m2 kauçuk, 9 adet halı saha, 1 adet çim saha, 8 Adet basket sahası, 11 bin 500 metre yürüyüş yolu yapıldı. Yine 34 km’lik bisiklet yolu ihale sürecinde, 80 bin metrekare gençlik kamp merkezi ihale sürecinde, Yenice Mahallesi spor merkezi yapımı da ihale sürecinde” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#mehmetzeybek #parkvebahçedüzenlemesi #afyon #çocuk #peyzajçalışmaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon halkı tedirgin
Afyon halkı tedirgin
Kazalar ucuz atlatıldı
Kazalar ucuz atlatıldı