Advert
Advert

Dünya tanıyacak

Afyonkarahisar’ın en büyük ibadet mekânı olan Selçuklu mimarisi tarihi Ulu Cami, UNESCO'nun Dünya Miras Listesine aday gösterilmeye hazırlanıyor

Dünya tanıyacak
Dünya tanıyacak Admin
Bu içerik 61 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün Anadolu'daki ahşap tavanlı ve ahşap destekli camilerin UNESCO Dünya Mirası adaylık çalışmalarında evrensel değerlere sahip yapıları tüm dünyaya tanıtmak ve korunmalarını sağlamak için UNESCO’ya Ulu Cami’yi aday gösterdi. 2018 yılında UNESCO geçici listesine giren Afyonkarahisar Ulu Cami, UNESCO tarafından Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne aday gösterilmesi planlanıyor. 

“YAKINDAN TAKİP EDİYORUM”

Bu doğrultuda 7 Temmuz Çarşamba günü saat 13.00-18.30 arasında Belediye Meclis Salonunda Ulu Cami Yönetim Planı Odak Grup Toplantısı yapılacak. Süreci yakından takip ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ''Tarihi değerlerimizi tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz'' dedi.Başkan Mehmet Zeybek, "UNESCO Dünya Mirası Listesine girmek için tüm çalışmaların sürecini yakından takip ediyoruz. Ulu Camimiz maneviyatı ve eşsiz özelliği ile Afyonkarahisar’ın en büyük değerlerinden birisidir.  Turizm potansiyelinin artırılması ve gelecek nesillere değerlerimizi aktarmak adına çalışmalarımızı sürdürürken değerlerimizi tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#unesco #selçuklumimarisi #afyon #mehmetzeybek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı