Yusuf’u birlikte ayağa kaldıracağız

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, partisinin gurup toplantısında konuştu. Bahçeli, “Hakurk’ta PKK’lı hainlerin dron saldırısı esnasında düşen misket el bombasını arkadaşlarını korumak maksadıyla bacaklarının arasına alıp orada patlamasını göze alan Gazi Uzman Çavuş Yusuf Yayla’nın tertemiz alnından öpmek manevi borcumuzdur ve Yusuf’u hep birlikte ayağa kaldıracağız” dedi

Yusuf’u birlikte ayağa kaldıracağız
Yusuf’u birlikte ayağa kaldıracağız Admin
Bu içerik 150 kez okundu.

MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli, partisinin gurup toplantısında gündemi değerlendirdi. Bahçeli, Türkiye’nin terörle mücadelesine değinerek, “Hakurk’ta PKK’lı hainlerin dron saldırısı esnasında düşen misket el bombasını arkadaşlarını korumak maksadıyla bacaklarının arasına alıp orada patlamasını göze alan bir vatan evladını gözünüzün önüne getiriniz. Yanında iki arkadaşı olması hasebiyle onlara zarar gelmemesi için sırtını dönüp bombanın patlayarak bacağını koparmasını göze alan, buna da gönüllü şekilde talip olan bir millet evladını lütfen bir anlığına da olsa hayalinizde canlandırınız” dedi.

DEVLETE BACAĞIMIZ KOLUMUZ FEDA OLSUN

“Misket bombasını bacaklarının arasına sıkıştırıp silah arkadaşlarını fedakarca arkalayan, ayağının altında infilak eden topuk koparan mayına bile meydan okuyan bu kahramanımız Uzman Çavuş Yusuf Yayla’dır ve onun tertemiz alnından öpmek manevi borcumuzdur” diyen Bahçeli, “Yusuf kardeşimizin sağ ayağı diz altından ampüte olmuştur. Bu kahramanlık abidesi diyor ki, “Allah’a şükür beterin beteri vardır. Ben bununla kurtuldum. Devlete sadece bacağımız değil, kolumuz, bedenimiz, canımız feda olsun” diye konuştu.

BERABER OLACAĞIZ

Afyonkarahisar’da yaşayan, aynı zamanda emekli Uzman Çavuş olan babası İlyas Yayla’nın sözlerini hatırlatan Bahçeli, “Allah’a bin kere şükürler olsun, gururluyuz, onurluyuz. Rabbim bizlere nasip etmedi, oğluma nasip etti. Bundan sonra daha iyi olur inşallah. Birlikte olacağız, beraber olacağız, ailecek, komşularımla inşallah ayağa kaldıracağız.” İşte baba budur. Merak etmesin, Yusufu’muzu hep birlikte ayağa kaldıracağız. Teröriste methiye düzen baba nerede, kahraman evladının fedakarlığından iftihar eden baba nerede? Gece gündüz gibi karşımızda olan bu farkı kalbi kararmamış, vicdanı satılmamış, aklı kiralanmamış, vatana ve millete düşman kesilmemiş her insanımız görecek, hakkı da teslim edecektir” ifadelerini kullandı.

BEDDUAYLA ANILACAKSINIZ 

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti; “Teröristlere, milis işbirlikçilere övgüler düzenler nasılsınız, iyi misiniz? Yusuf kardeşimizin kopan bacağı hakkında tek bir söz söyleyecek, en azından üzüntülerinizi paylaşacak bir insaf ve iffete sahip misiniz? Milis işbirlikçiler sizin olsun, alın tepe tepe istismar edin; ama unutmayın ki, Yusuflar bizimdir, şehitler bizimdir, gaziler bizimdir, bu vatanın kahraman neferleridir. Bizden istenen nedir?, Doğruyu söylemeyelim mi?, Tarafımızı göstermeyelim mi?, Zulme karşı gelmeyelim mi?, Haklıdan yana olmayalım mı? Ey demokrasi bezirgânları, ey özgürlük şarlatanları, ey insan haklarının posasını çıkaran yeminli Türk düşmanları, teröriste terörist diyemediğiniz müddetçe Yezitle yoldaşsınız, firavunla ortaksınız, günahla birliktesiniz ve biliniz ki bedduayla anılacaksınız.”

YUSUFLAR BİZİMDİR, ŞEHİTLER BİZİMDİR

“Susmayacağız, durmayacağız, yorulmayacağız, yılmayacağız, yerimizde saymayacağız, vatan diyeceğiz, bayrak diyeceğiz, millet diyeceğiz, devlet diyeceğiz, şehit diyeceğiz, milletin hakkını şeref kabul edip sonuna kadar başımızın üzerinde taşıyacağız” diyen Bahçeli, “Art niyetli güruhun maskesini düşürmekle kalmayacağız, yırta yırta dağıtıp atacağız. Sözümüz sözdür, sözümüz senettir, güvencemiz büyük Türk milletidir. Bir kahraman düşünün, bir el bombasını bacaklarının arasında patlayan kahramanı düşünün. Arkadaşları zarar görmesin diye bacakları kopan evladı bir hayalinizde canlandırınız. Silah arkadaşlarını arkalayan bu kahramanımız Uzman Çav. Yusuf Yayla’dır. Onun alnından öpmek manevi borcumuzdur. Teröriste methiye düzen baba nerede, kahraman evladıyla iftihar eden baba nerede? Bunu her insanımız görecek, hakkı da teslim edecektir. Teröristlere övgüler düzenler nasılsınız, iyi misiniz? Yusuf için üzüntülerinizi paylaşacak mısınız? Yusuflar bizimdir, şehitler bizimdir, gaziler bizimdir” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#yusufyayla #gazi #devletbahçeli #ilyasyayla #PKK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere Göz Açtırmadılar
Dilencilere Göz Açtırmadılar
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI