Bu yaz dolu dolu geçecek

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ilimizde görev yapan yerel ve ulusal medya mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Zeybek, toplantıda belediyenin yatırımlarını ve Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yapılacak ‘Yaz Etkinlikleri’ ile ilgili bilgiler verdi

Bu yaz dolu dolu geçecek
Bu yaz dolu dolu geçecek Admin
Bu içerik 61 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Toplantı da arabada sinemadan konserlere, çocuk tiyatrosundan şenliklere, halk oyunlarından yarışmalara kadar yapılacak olan etkinlikler basın mensupları ile paylaşıldı. Pandemi dolayısıyla ‘EvdeKal’ çağrısına tam destek veren özellikle çocuklar ve vatandaşlara yaz ayı boyunca sürpriz etkinlik hazırladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Birçok etkinliği halkımız için hazırladık. Arkadaşlarımız yaklaşık 2 aydır bu konuyla alakalı çalışıyorlar. 21. Afyonkarahisar Caz Festivali ile başlayan etkinlik takvimimiz, 14-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak ‘Uluslararası Gastro Afyon Lezzet Festivali’ ile taçlandırılarak sona erecek” dedi.

TÜM PLANLAMALAR YAPILDI

Belediye olarak 2020 yılında her kesime hitap eden programlar hazırladıklarını hatırlatan Başkan Zeybek, Zafer Meydanı ve sosyal tesislerin farklı etkinliklere ev sahibi olacağını anlattı. Başkan Zeybek, “Maalesef bu Pandemiden dolayı bir buçuk yıldır hiçbir etkinlik gerçekleştiremedik. 1 Temmuz itibari ile de inşallah bu yıl meydan da çok büyük etkinliklerimiz olacak. Ayrıca 2020 yılında bazı yatırımlarımızı ötelemek durumunda kaldık. Hükümetimizin ve devletimizin Pandemi ile mücadeleye başladığı günden itibaren gelirlerimizde yüzde 40 oranında düşüş olmuştu. Elhamdülillah belediye olarak borcumuz yok. Planlamalarımızı ve yatırımlarımızı 2021 yılına ayarladık. Sizlerle bir araya gelmemizdeki en önemli nedenlerden birisi de yaz ayı boyunca yapacağımız sosyal etkinlikler, konserler, çocuk oyunları, festival ve şenlikleri sizlere aktarmak. Arkadaşlarımız Yaz Etkinlikleri ile ilgili güzel bir çalışma hazırladı. İnşallah hep birlikte Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarını dolu dolu geçireceğiz. Pandeminin etkilerini özellikle çocuklarımız hissetmişti. Bizlerde buna istinaden çocuk şenlikleri programlarını daha özenle planladık. Hedefimiz sosyal belediyecilik faaliyetlerini daha sık yaparak halkımızla bir araya gelmektir” dedi.

HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt’ta Başkan Zeybek’e yaptığı çalışmaları basın mensuplarına bizzat kendisinin aktarmasından dolayı teşekkür etti. Pandemiden birçok insanın olumsuz yönde etkilendiğine dikkat çeken Küçükkurt, belediyenin halkımıza yönelik yapacağı tüm çalışmalara her zaman destek olacaklarını söyledi. Küçükkurt şöyle konuştu; “Pandemi şartlarının araya girmesi nedeniyle bu tür toplantıları ihmal etmiştik. Belediye Başkanımız şartların normale dönmesiyle ilk fırsatta bu toplantıyı gerçekleştirerek Afyonkarahisar’ımızda yapılan ve yapılacak olan çalışmaları bizlere anlattılar. Bu tür organizasyonların sıklıkla yapılacağına inanıyorum. Başkanımıza da böyle bir toplantı yaptığı için şahsım ve Cemiyetim adına teşekkür ediyorum” dedi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#mehmetzeybek #pandemi #sezerküçükkurt #uluslararasıgastroafyonlezzetfestivali
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Afyon halkı tedirgin
Afyon halkı tedirgin