Verdiğimiz sözden fazlasını yapıyoruz

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına seçildiği günden bugüne kadar yapılan yatırımları basın mensuplarına slayt eşliğinde anlattı. Başkan Zeybek seçim döneminde verdikleri sözlerden daha fazlasını yaptıklarını söyledi

Verdiğimiz sözden fazlasını yapıyoruz
Verdiğimiz sözden fazlasını yapıyoruz Admin
Bu içerik 161 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, seçim vaatleri arasında bulunan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projesinin ilk fidan dikimini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla yaptıklarını söyleyerek, Millet kıraathanesi, çocuk oyun alanları, spor aletleri, fitness, meyve bahçeleri, piknik alaları, bisiklet yolları, kent donatıları, kamelyaları ve dinlenme alanlarıyla Afyonkarahisarlıların vazgeçemediği muhteşem bir eseri Afyon’a kazandırılacağını ifade etti. Seçim vaatlerinden olan Millet Bahçesi projesinde önemli bir aşama kaydedildiğini belirten Başkan Zeybek, “Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsis yazısı geldi. Garnizon Komutanlığının içerisinden geçen demir yolu hattı sınır olmak kaydıyla DSİ tarafından kalan 80 bin metrekare kısım Millet Bahçesi olacak” dedi.

MEKANİK OTOPARK GELİYOR

BAĞ-KUR binasını katlı otoparka dönüştürüleceğini hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Şehir merkezindeki eski BAĞ-KUR binasının yıkım çalışmaları tamamlandı. 220 kapasiteli son teknoloji yapılacak olan mekanik otoparkla, bölgenin trafik sorununu çözülecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Bölge ve Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde 2. Vakıf İşhanı yıkılarak yerine Millet Kıraathanesi (Modern Kütüphane) yapılacak. İçersinde Grup çalışma alanı, Sergi alanı, Afyon İhtisas Kitaplığı, Çocuk Kütüphanesi, Atölye, Kitap Kafe ve çok amaçlı salon bulunacak” diye konuştu.

ÜST GEÇİTLERİMİZİ SÖZ VERDİK YAPIYORUZ

Başkan Zeybek, “Belediye seçimlerinden önce söz verilen yaya trafiğini rahatlatma adına, engelli bireylerin yaşlıların ve çocukların ulaşımını güvenli hale getirmek için Atatürk Caddesi okullar bölgesine 2,1 milyon TL yatırım bedeli ile aynı anda 16 kişinin bineceği asansörlü üst geçidi hizmete açıldı. İkinci üst geçit projesinin de ihalesi yapıldı. Şimdi ise 3’üncü bir üst geçit yapacağımızı burada söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

ENGELSİZ GASTRONOMİ VE TERAPİ MERKEZİ

Sosyal gastronomi alanında engelli bireylerimize yönelik Türkiye’de bir ilk olan Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’nin ihalesinin yapıldığını vurgulayan Başkan Zeybek, sözlerine şöyle devam etti: “Yatırım bedeli 2 milyon TL olan projenin tamamlanmasıyla birlikte Afyon’da bulanan dezavantajlı grupların eğitim ve istihdamı sağlanacak.AFRAY, Ulaştırma Bakanlığı’nın Hızlı Tren projesiyle entegre olacak. Projedeki amacın üniversite ile şehir merkezini birleştirmek” dedi.

 

SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARI

Seçim vaatleri arasında bulunan Sokak Sağlıklaştırma Projelerine büyük önem verdiklerini anımsatan Başkan Zeybek; “Eski Afyon” olarak bilinen tarihi konakların aslına uygun hale getirmek adına çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yatırım bedeli 12 milyon TL olan sokak sağlıklaştırma çalışmaları tamamlandığında bölgeye yeni bir çehre kazanacak.Zafer Meydanı’na vatandaşlarımızın sosyal yaşamına katkıda bulunacak kafe için çalışmalar devam ediyor. Proje bedeli 570 bin TL olacağı gibi Anıtpark Kafe 200 metrekare alan üzerine çelik yapı ve giyotin cam sistemi ile yapılacak” diye konuştu.

DEVLET HASTANESİNE KREŞ

Seçim vaatleri arasında yer alan çocuklar için ruhsal, zihinsel ve fiziksel gelişimleri için düşünülen “Çocuk kreşleri”nin ilki Afyonkarahisar Devlet Hastanesinin yanında bulunan araziye yapılacağı ifade eden Zeybek, “Yatırım bedeli 1,6 milyon TL olan kreşte bilisel temalı oyun bahçeleri ve kum havuzları olacağı belirtildi. Kreşte çocukların el kol becerilerinin ve zihinsel aktivitelerinin gelişmesine katkı sağlayacak.”

SAHİPATA SPOR SALONU

Sahipata Mahallesi’ndeki Kapalı Spor Salonu inşaatının tamamlanması konusunda Gençlik Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun her türlü desteği verdiğini söyleyen Başkan Zeybek, “İnşaatın tamamlanması konusunda 10 milyon TL hibe alınacak ve bakanlık tarafından en kısa sürede ihaleye çıkılacak. Ata spor olan okçuluğun yeni nesillere sevdirilmesi ve öğretilmesi amacıyla kollar sıvandık. Unutulmayan yüz tutmuş kültürel değerleri yeniden hatırlatıyoruz. Bu amaçla taşınmazı kiralayarak Ata sporu olan okçuluğu bu binada yaşatacağız. Binanın restorasyonu için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 2 milyon TL ödenek gönderilecek.”

KOKAREÇÇİLER ÇARŞISI

Afyon’un farklı birçok yerinde, mahalle aralarında kokoreç ve köfte satışı yapan esnafı bir araya toplayarak Türkiye’de bir ilke imza atan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Yatırım bedeli 500 bin TL olan 22 dükkanın yer aldığı çarşı da esnafın artık mahalle aralarında değil, daha nezih hijyenik bir ortamda vatandaşlara hizmet verecek.Şehir trafiği rahatlatma adına Karayolları Kavşağı’na yapacağımız alt geçit için çalışmalara başladık. Kısa süre önce ihalesi yapılan, yatırım bedeli 14 Milyon TL olan Karayolları altgeçit projesi öncesi bölgede alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bugüne kadar yapılan altgeçitlerin en hızlısını yaparak kullanıma açılması bekleniyor”

SICAK ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİK

2019 Nisan ayından itibaren şehrin muhtelif mahallerinde, 693 bin ton temel malzeme, 168 bin ton sıcak asfalt ile 126 kilometre yol yapıldığını belirten Başkan Zeybek, “Şehrin ihtiyaç duyulan muhtelif mahallerinde 2019 nisan ayı ile 2021 haziran ayı arasında 31 bin 186 metre ana boru su hattı, 5 bin 313 metre abone su hattı döşendi. Kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarında ise 19 bin 388 metre döşendi. Tüm çalışmaların toplam bedeli 7 milyon TL olarak açıklandı.Çevre hizmetlerinde kullanılmak üzere yaklaşık 11 milyon TL tutarında 31 yeni aracı belediye araç filosuna katarak büyük bir yatırıma imza atıldı” dedi.

YER TESLİMLERİ YAPILDI

Afyonkarahisar İli Çevre Hizmetleri Birliği üyesi olan 59 Belediye ve İl Özel İdaresi’ne çöp konteynırı desteğinde bulunduklarını söyleyen Zeybek, “Toplamda 1280 adet çöp konteyner i alımı yapan Birlik, Konteynerleri üye Belediye’lere ulaştırarak hizmete sundu. Seçim vaatlerinden olan Hobi Bahçesi projesi hayata geçti. Devlet Parkı’nda 229 adet Hobi Bahçesi oluşturuldu. Noter huzurunda çekilen kura ile hak sahipleri belirlenerek yer teslimleri yapıldı. Afyonkarahisar Merkez Atık Su Arıtma Tesisinde arıtılan atık suların, dezenfekte edilerek tarımsal sulamada kullanılması amacıyla DSİ Genel Müdürlüğü ile projede sona gelindi. Proje kapsamında Afyonkarahisar Merkez Atık Su Arıtma tesisi deşarj suların dezenfekte edilerek Karaaslan Köyü, Nuribey, Sülümenli, Işıklar Beldeleri ve Afyon Kocatepe Üniversitesinin arazilerinin de bulunduğu 10 bin dekar tarım arazilerinin pompajlı olarak sulaması yapılacak” diye konuştu. >>ODAK HABER MERKEZİ

#mehmetzeybek #BAĞKUR #AFRAY #muratkurum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Afyon halkı tedirgin
Afyon halkı tedirgin