Advert
Advert

2. aşama sınav yapıldı

Afyonkarahisar’da Necat Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının 2. Aşama Online Sınavı 81 İlde tamamlandı

2. aşama sınav yapıldı
2. aşama sınav yapıldı Admin
Bu içerik 121 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

“Sağlıklı Yaşam” konusunda ve 3 kategoride yapılan yarışmanın 2. Aşama Online Sınavı 81 ilde gerçekleştirildi. Bu yıl hem güvenlik hem de sağlık koşullarının artan önemi düşünülerek Ufka Yolculuk’ta farklı bir sınav sistemi uygulandı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan sistemde, yarışmacılar sınava kendi bilgisayar, tablet ve telefonları ile katıldılar. Yarışmacılar Ufka Yolculuk tarafından özel hazırlanan online bir sınav sisteminde, gözetmenler tarafından verilen kişiye özel kodlarla sınava giriş yaptılar.

14 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK

Sınav Ufka Yolculuk web sitesi üzerinden yayınlanan Türkiye sınırları içerisindeki sınav merkezlerinde yapıldı. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 400 bin öğrencinin başvurduğu yarışmanın 1. aşama sınavında başarılı olan yarışmacıların 2. Aşama Online Sınavları, 81 il, 537 ilçe, 855 sınav merkezinde 2 bin 500 gönüllü gözetmenin desteği ile gerçekleştirdi. Sınav sonuçları 14 Temmuz’da yarışmacı sayfalarında görülebilecek. İkinci aşama sınava girmeye hak kazanan yarışmacıların sıralama ve puanlamaları, yarışmacı olarak kaydoldukları il ve ilçe üzerinden yapılacak. Sınav soru ve cevapları 5 Temmuz’da yayınlanacak. Sınav sonuçları ise 14 Temmuz’da yarışmacı sayfalarında görülebilecek.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#ufkayolculuk #sağlıklıyaşam #sporklübü #afyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı