Advert
Advert

TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Ayazini’de yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.Emre Gölü ve çevresinde gerçekleşen ziyarete yerli basının yanı sıra CNN, Kanal 7 ve Haber Türk gibi ulusal basınlar da katıldı

TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKTI Admin
Bu içerik 106 kez okundu.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Ayazini İlçesindeki evlerin bilim insanları tarafından incelendiğini ve yapılan çalışmalar sonucunda Frig Vadisi’ndeki yerleşim yerlerinin en eski apartmanlar olduğunun belirlendiğini söyledi. Gökmen Çiçek, Frig Vadisi, Ayaziniİlçesi ve Emre Gölü’nde gece gündüz güvenlik önlemlerinin alındığını hatırlattı.

AFYONKARAHİSAR’IN ADINI HERKES DUYACAK

Frig Vadisi’ndeki yapılara zarar verenlere de cezai işlem uygulandığını ve güvenlik kameraları sayesinde de bu tarz sorunların önüne geçileceğinin altını çizen Gökmen Çiçek, çalışmaların son hızla devam edeceğini belirtti.  Ayazini’de yapılan çalışmaları Gökmen Çiçek ile birlikte yerinde inceleyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Frig Vadisi’ndeki tarihi dokunun korunarak gelecek nesillere aktarılacağını dile getiren Özkaya, çeşitli projelerden dolayı Afyonkarahisar adının kısa süre içerisinde her yerden duyulacağını söyledi.

EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZİ

En önemli turizm merkezlerinden birinin Afyonkarahisar’ın Ayazini İlçesinde bulunduğunu söyleyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’da yapılan çalışmaların etkilerinden bahsetti. Yurdunuseven; “Ayazini’de ilk apartman yerleşim merkezi bulunuyor. Bu bölgede kapsamlı bir destinasyon çalışması yapıyoruz. Yerli ve Yabancı tüm turistleri Gizemli Şehre davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ BİR KİLİSE

Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe Frig Vadisi’nde bulunan yapılar hakkında bilgiler verdi.  Boztepe; “Frig Vadisi’nde bulunan kiliseler dünya üzerinde oyularak yapılan en önemli sayılı Ortodoks Kiliselerinden birisi. Frig Vadisi’nde bulunan kiliselerin M.S 1100’lü yıllarda yapıldığı tahmin ediliyor” diyerekFrig Vadisi’nde bulunan kiliselerle ilgili açıklamalarda bulundu.

HAYALDİ, GERÇEK OLDU

Frig Vadisi’nde bulunan bütün yapıların zaman içerisinde çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptığını söyleyen Mehmet Boztepe, sembolik yapıların bu günlere kadar korunduğunu ifade etti. Oyma mezarların zaman içerisinde duruma uygun olarak, kilise ve hayvanlarını korumak isteyen çobanlar tarafından hayvan barınağı olarak kullanıldığını söyleyen Boztepe, bölgedeki yıpranmış yapıların yeniden hayata kazandırılacağının altını çizdi. Bölgede gerçekleştirilen ziyaretin ardından uzun süredir gündemde olan bir hayal daha gerçekleştirildi. Frig Vadisi üzerinde uçan hava balonları sayesinde bölgedeki tarihi doku gökyüzünden görüntülendi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#mehmetboztepe #frigvadisi #gökmençiçek #aliözkaya #ibrahimyurdunuseven
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı