DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA

Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesinde kendilerini asker ve savcı olarak tanıtan kişiler, Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı sivil ekipleri tarafından suçüstü yakalandı

DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA Admin
Bu içerik 108 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde yalnız ikamet eden A.I. Polis ekiplerine arayarak dolandırıldığını ifade etti. Yaşadığı olayı ekiplere anlatan A.I.  ev telefonundan aranarak kendisini astsubay olarak tanıtan ve yanında savcı olduğunu belirten kişinin kendisine “Bir kadın senin bilgilerini kullanıyor sorun yaşamaması için kendisine ait ziynet eşyalarını ve paralarını kapıya gelecek olan kişiye teslim et” ifadede belirtti. Yapılan görüşme sonrasında A.I.’nın evinde bulunan “2 adet 15’er gram burma bilezik, 1 adet yarım altın, 1 adet çeyrek altın, 3 çift altın küpe, 4-5 adet altın yonca şeklinde broş, 5-6 adet altın yüzük ve 2900 TL nakit parayı” kapıya gelen şahısa verdiğini ekiplere ifade etti.

A.I. ifadesinin devamında kendisini savcı olarak tanıtan kişinin “Bankada paran var mı? Varsa o parayı da çekip bize vermelisin” dediğini ve A.I., parayı çekmeye çalıştığı esnada banka hesaplarını kontrol eden yeğenin hesap hareketlerinden olayı fark etmesi üzerine polis ekiplerine durumu belirttiği öğrenildi.

Olayın devamında tekrar arandığı ve arayan kişilerin banka hesabında bulunan parayı çekip eve geçmesini ve kapıya gelecek görevliye teslim etmelerini istemesi üzerine, müşteki durumu polise bildirdi. Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı sivil ekipler ile evin çevresinde önlem alarak, şüpheli şahsı kapının önünde suçüstü yakaladıkları kaydedildi.

Yakalanan şahıs hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan işlem başlatılırken, diğer şüphelilerin tespiti ve yakalanmalarına soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#dinarilçesi #polis #dolandırıcılık #banka #afyonemniyet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere Göz Açtırmadılar
Dilencilere Göz Açtırmadılar
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI