Advert
Advert

Eskişehir’i neden kapatmıyorsunuz?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bakanlığının düzenlediği Ulusal Araştırma ve Lojistik Master Planı Hazırlanması programına katılmak üzere ilimize geliyor. Bakan Karaismailoğlu’naAfyonkarahisar’lıların tek bir sorusu var, “Eskişehir Havalimanını neden kapatmıyorsunuz?”

Eskişehir’i neden kapatmıyorsunuz?
Eskişehir’i neden kapatmıyorsunuz? Admin
Bu içerik 165 kez okundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenen Ulusal Araştırma ve Lojistik Master Planı Hazırlanması programına İlimiz NG Afyon Otel’de devam ediyor. Hem bu programa katılmak hemde bazı incelemelerde bulunmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu hafta sonunda ilimize geliyor. İlimiz ile ilgili tüm projelere büyük destekler sağlayan Bakan Karaismailoğlu’ndan Afyonkarahisarlıların talebi var.

ESKİŞEHİR ZAFER’İ KULLANSIN

Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından işletilen 1989 yılı Mart ayından itibaren hizmet veren standartlara uygun olmayan binası ve altyapısıyla dökülen Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı’nın kapatılmasını isteyen Afyonkarahisarlılılar, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar’ın ortak olarak kullandığı Zafer Havalimanını Eskişehir’li vatandaşlarında kullanmasını istedi. Son derece modern bir şekilde herşey düşünülerek inşa edilen 25 Kasım 2012 tarihinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Zafer Havalimanı şu anda iç hatlarda sefer yapıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açılışta yaptığı konuşmasında, yurt dışında yaşayan gurbetçilerin Zafer Havalimanına ineceğini söylemişti. Bunun gerçekleşmesi için ise Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanının kapatılması beklenmekte. Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanından şu anda Brüksel, Lyon ve Ostend’e uçuşlar gerçekleştiriliyor. >>ODAK HABER MERKEZİ

#afyon #eskişehir #zaferhavalimanı #adilkaraismailoğlu #ulaştırmavealtyapıbakanlığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı