Advert
Advert

Durmak yok hizmete devam

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 87. İl Danışma Meclis toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay “En kısa sürede pandemiden kalan sıkıntıları atlatacak ve tarih yazacağız” dedi

Durmak yok hizmete devam
Durmak yok hizmete devam Admin
Bu içerik 72 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 87. Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı eski Et Balık Kurumunda yapıldı. İl Başkan Yardımcısı Yakup Yılmaz’ın divan başkanlığını yaptığı İl Danışma Meclis toplantısının divan üyelikleri Bayat İlçe Başkanı Mehmet Bayatlı, İl Yönetim Kurulu üyesi Seyhan Kılınçaslan, Kadın Kolları Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı Ayşe Özaydın ve Gençlik Kolları Yönetim kurulu üyesi Murat Ege yaptı. İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın açılış konuşmasını yaptığı İl Danışma Meclis toplantısında, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Genel Merkez Koordinatörü ve önceki dönem milletvekili Halil Ürün de birer konuşma yaptılar. Toplantıya Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Uluçay yaptığı konuşmada, “19 yıldır Ak parti ailesi içinde davamız uğruna çalışmaktan yorulmayan ve her seçimin diğerinden daha önemli olduğunun bilincinde olan dava arkadaşlarım; 2002 de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı dava yolculuğumuz sadece bir siyasi hareket değil Türk siyasi tarihinin dönüm noktasıdır. O günlerde bu cennet vatan, adeta karanlık bir tünelden aydınlığa çıktı, büyük bir bunalım ve krizlerden milletimizin AK Parti’ye verdiği destek sayesinde istikrar sahiline ayak bastı. 2023 seçimleri yolunda yine sizlerin gayreti ve milletimizin desteği ile hep birlikte milletimize ve tüm İslam alemine hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

SIKINTILARI ATLATACAK VE TARİH YAZACAĞIZ

“2020 Mart ayında başlayan pandemi nedeniyle danışma toplantılarımızı yapamadık” diyen Uluçay sözlerine şöyle devam etti; “Hepimiz yakınlarımızı kaybettik. Buradan başta şehitlerimiz olmak üzere vefat edenlerimize rahmet niyaz ediyorum. Tüm dünyada olduğu gibi bizde pandemi sürecinde zor günler yaşadık, birçok ilkleri hep birlikte yaşadık. Ancak başta sağlık sektörü olmak üzere tüm dünyaya örnek olacak bir devlet olduğumuzu tüm dünyaya açıkça ilan ettik. Tabiki eksiklerimiz hatalarımız oldu çünkü tüm dünyaya hızla kaplayan virüs birçok ilkleri bize yaşattı. Önemli olan bu buhranlı dönemde yönetimi en iyi şekilde sağlamak ve üretimi durdurmamaktı. Hükümetimiz diğer ülkelerin başaramadığını başardı ve pandemi döneminde ihracat rakamlarımız artış gösterdi. Yatırımlarımız devam etti birçok yeni yatırımlar faaliyete geçirildi. Kıymetli dava arkadaşlarım Rabbime binlerce şükürler olsun ki Ayasofya camisi bu dönemde açıldı ve doğalgaz rezervi bu dönemde bulundu.  İnşallah sayın cumhurbaşkanımızın önderliğinde en kısa sürede pandemiden kalan sıkıntılarımızı atacak ve tarih yazmaya, en gelişmiş dünya ülkelerini bir bir geçmeye devam edeceğiz” dedi.

İSTİŞAREYE ÖNEM VEREN BİR PARTİYİZ

Uluçay konuşmasında, “AK Parti’nin en önemli vasıflarından biri de istişaredir. İstişare kültürünün örneği olarak gördüğümüz danışma meclislerimiz söz alan herkes özgürce düşüncesini ifade edebiliyor. Dolayısıyla sizlerle şehrimizin sorunlarından ülke ve dünya politikalarına kadar her hususu samimiyetle görüşme, konuşma fırsatı buluyoruz. AK Parti en demokratik, fikir özgürlüğünün sonuna kadar yaşandığı ve işlerini istişare ile yönetenlerin partisidir. İstişare bizim inancımızın emrettiği bir uygulamadır. Bu yüzden bu toplantıların adı da danışma yani istişare meclisidir. Efendimiz’in sahabelerinden EbûHüreyre Hz. Peygamberimiz kadar istişareye önem veren bir kimse görmediğini söylemiştir. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, Hz. Peygamber’e (s.a.s.) istişare etmeyi emretmiştir. Bu emirden dolayı da Hz. Peygamber, sadece kendi görüşüyle amel etmemiş, vahiy bulunmayan konularda ashabıyla istişare etmiştir. Nitekim Hz. Peygamber’in siyasi, ticari, cezai, ailevi vb. birçok alanda istişareleri mevcuttur. Bu vesileyle 87. istişare toplantımızın Afyonumuza ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ GÖRDÜK

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da “Dünyayı kasıp kavuran bu pandemiye rağmen ülkemizi idare eden yetkililerimizin idareciliği ile bu sıkıntıyı en askeri şekilde atlattık. Devlet düşünün; Devlet vergi ile ayakta durur. Her türlü vergi tahsilatı ötelendi. O yüzden Ankara'ya para gitmedi. Ankara'ya para gitmeyince de belediyelere, özel idarelere para gitmedi. Buna rağmen ne belediyelerimiz ne de Özel İdarelerimiz gerçekten her türlü desteği ve yardımı gördü. Son 2 yıldır ciddi bir kuraklık yaşanıyor. Maalesef Su müdürümüzün verdiği bilgilere göre eskiden kullandığımız kaynak sularının yüzde 90’ı kesilmiş durumda. Şu anda sadece yüzde onunu kullanabiliyoruz” ifadeleri ile noktaladı.

ALTYAPI YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Salgın başladığında Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz destek verilmesi halinde maske üretebileceklerini söylemişlerdi. İlk etapta 20 bin maske üretelim diye talepte bulundular. Tamamen ücretsiz olan maskeler şu ana kadar 400 ya da 500 bine ulaştı. Bizler maskeyi ürettirip dağıttık. Kamu binalarının tamamı, toplu taşıma araçlarının tamamı, Berberler-Kuaförler. Şu an için hala daha destek veriyoruz. Kolay değil ama başımızda güçlü bir hükümetimiz var elhamdülillah. Güçlü ve büyük olarak gördüğümüz devletler güçlükle tıbbi malzemelerini vatandaşlarına ulaştırırken biz onlara bile destek olduk. Göreve geldiğimiz andan itibaren ciddi çalışmalara imza attık. Elhamdülillah bugün borcumuz yok. Yatırımlarımızı pandemi döneminde de aksatmadık. Altyapıya ciddi yatırım yaptık ve şu anda devam ediyoruz. Cenabı Hak bir daha böyle bir afetle insanlığı sınamasın” dedi.

BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de manevi anlamda iki büyük hizmeti yapmanın onurunu gururunu yaşadıklarını söyledi. Yurdunuseven, “Bir tanesi ilimizde, bir tanesi ülkemizde. Elhamdülillah Ayasofya'yı açtık. 80 küsur yıl sonra bunun mutluluğu da bize yeter. İkincisi de ilimizde Paşa Camiini biliyorsunuz. O da üzerimizde bir vebal gibiydi.  Onu da açmış olmanın gururunu onurunu yaşıyoruz. Biz mi yanlış hatırlıyoruz. Muhalefet yapmak çok kolay. Olmadık şeylerin tersini söylersiniz. Biraz tabir kaba olacak ama kusura bakmasın kardeşlerim; Bekara karı boşamak çok kolaydır. Ben şimdi sormak istiyorum muhalefete; Acaba 2002’den önce bir sürü irili ufaklı krizleri başka ülkede mi yaşadık? Bir gecelik faizlerin 7500’lere fırladığı ülke başka bir ülke miydi?  Halkımızın bir gecede yaklaşık 10 kat fakirleştiği ülke başka bir ülke miydi? Yine o dönem içerisinde ortalama ömrü 11 ay olan hükümetler başka ülkede miydi? Bugün istikrarlı bir şekilde, 20 yıldır devam eden hükümetlerimiz de yönetimimiz devam ediyor. Yine 60 darbesi ile 71 muhtırası 80 darbesi başka ülkelerde mi oldu? Ondan sonra o dönem içerisinde bir başbakanı başta bir ülke de mi astılar? Yine o dönemde bir sağdan, bir soldan asalım diyenlere niye diktatör demiyorsunuz? Onlar diktatör değil miydi? Muhalefete sormak lazım. O dönemde arkadaşlar acaba başka bir Türkiye’de miydik? Yağ kuyrukları vardı, efendim benzin kuyrukları vardı. Hatta sabuna bile kuyruğa girerdik. Ben hatırlıyorum çocuktum o zaman 80 döneminde. O zaman başka bir ülkede mi yaşıyorduk? 1980’li yıllarda şehitlerimiz olurdu. Bize haberi 3-4 saat sonra gelirdi. Biz de ondan sonra uçak gönderirdik. Şimdi elhamdülillah anında dakikasında tespit edip onlar bir şey yapmadan biz onları imha ediyoruz. Öyle savunma sistemlerimiz, İHA’larımız, SİHA’larımız var.  >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#SİHA #ibrahimyurdunuseven #mehmetzeybek #burhanettinçoban
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı