Gurbetçiler Uyuşturucu Baronu Çıktı

Fransa’nın Marsilya şehrinde gurbetçi olarak çalışan ve tatil için memleketleri olan Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi'ne gelen 2 gurbetçi 70 gram Afgan sakızı isimli uyuşturucu maddesini bulundurma ve satış yapacakları ihbarı üzerine yakalandı

Gurbetçiler Uyuşturucu Baronu Çıktı
Gurbetçiler Uyuşturucu Baronu Çıktı Admin
Bu içerik 114 kez okundu.

Emirdağ İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı sivil ekiblerce Polis tarafından yakalanan şahıslar sevk edildikleri mahkeme tarafından adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı şartı ile serbest bırakıldı.

"UYUŞTURUCU TACİRLERİ YAKALANDI"

Edinilen bilgilere göre, olay Emirdağ ilçe merkezinde meydana geldi. Emirdağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, aldıkları bir istihbarat üzerine harekete geçti. Yurtdışında yaşayan ve tatillerini geçirmek amacıyla gelen şahısların yurtdışından getirdikleri uyuşturucu maddeyi Emirdağ İlçesi'nde satacakları bilgisine ulaşan polis ekipleri harekete geçti. bu doğrultuda çalışmalara başlayan emniyet ekipleri U.Y.ve M.Y. isimli şahısları

03 AAZ ... plaka sayılı kiralık araçla ilçeye uyuşturucu ticareti amacıyla girdikleri esnada araç ile birlikte durdurulmak istenince , yakalanacakları anlayan şahısların emniyet ekiplerine direnerek kaçmaya çalışmaları üzerine kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındılar.

Şüphelilerin üst ve kullanmış oldukları araç içerisinde savcı kararıyla  yapılan aramalarda toplam; 67,56 gram Afgan sakızı isimli uyuşturucu madde ele geçirildi. Uyuşturucu maddelere ve her iki şüphelinin de telefonlarına el koyma kararı alındı.. Kan ve  idrar örnekleri alınan şüpheliler adliyeye mevcutlu çıkarılmak üzere uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan göz altına alındılar. Mahkeme çıkarılan şahıslar adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı şartı ile serbest bırakıldı.Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli şahıslar ‘uyuşturucu madde ticareti’ yapma suçlaması ile adliyeye sevk edildi. Mahkeme çıkarılan şahıslar adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı şartı ile serbest bırakıldı. Edinilen bilgilere göre; ele geçirilen uyuşturucu maddenin bir içimlik miktarı 0,2 gram olup alınan uyuşturucu toplamda 337 içimlik bir miktara tekabül ettiği edinilen bilgiler arasında.

>>ODAK HABER MERKEZİ

#polis #emirdağemniyet #fransa #uyuşturucu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Afyon halkı tedirgin
Afyon halkı tedirgin