Sporun başkenti olacağız

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya sosyal medya hesabı üzerinden Afyonkarahisar’da yapımı devam eden ve yeni başlanan spor yatırımlarını açıkladı. Özkaya ilimizin sporun başkenti olacağını söyledi

Sporun başkenti olacağız
Sporun başkenti olacağız Admin
Bu içerik 74 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, dijital mecra Twitter üzerinden 9 twit ile yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 13 projenin yürütüldüğünü 12 projenin yılsonuna kadar tamamlanacağını, 1 projenin ise 2023 yılında tamamlanması planlandığını açıkladı. Milletvekili Özkaya, açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Gençlerimiz ve Afyonkarahisar her şeyin en iyisine layık. Afyonkarahisar’ı sporun başkenti yapmak için 13 muhteşem eser kısa sürede Afyonkarahisar’da gençlerimizin hizmetine sunulacak”.  Merkezde 2023 yılında tamamlanması planan Spor Lisesine de değinen Özkaya, “İnşallah spor lisesi ile gençlerimiz eğitimlerini sporla iç içe alacak. Tüm bu yatırımlar Afyonkarahisar’ı spor alanında farklı bir noktaya getirecek”dedi. Milletvekili Özkaya, Yatırımların hayata geçmesinde emeği olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na teşekkür ederken, “tüm bu yatırımları İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve teşkilatlarımızla hayata geçiriyoruz” dedi.

SPOR KAMPLARININ MERKEZİ

Milletvekili Özkaya sırasıyla yapılacak yatırımları duyururken, şimdiden spor tesislerinin hayırlı olmasını diledi. Milletvekili Özkaya, “Kano Merkezi, ilimiz Akarçay üzerine yapımı devam eden 9. Ayda tamamlanması planlanan tesis ile kano sporlarının merkezi Afyonkarahisar olacak. Yarınlarımız, geleceğimiz gençlerimiz için Afyonkarahisar Merkez Çok Amaçlı Salonun Gençlik merkezi olarak kazandırıyoruz. İnşallah burada yıl sonu itibari ile tamamlanarak, gençlerimizle bir araya geleceğimiz bir yer olacak” dedi. Milletvekili Özkaya, Afyonkarahisar’ı sportif kampların merkezi yapmayı hedeflediklerini belirterek, “Kocatepe Spor Kompleksini genişletiyoruz. Standartlara uygun yeni çim saha, sosyal alanları, suyu kuyusu ve çevre düzenlemesini yıl sonuna kadar tamamlayarak, spor camiasının hizmetine sunacağız “ dedi. 

GENÇLERİMİZ SPORLA İLGİLENECEK

Termal ile sporu bir arada buluşturacaklarını ve bu amaçla var güçleri ile çalıştıklarını kaydeden Milletvekili Özkaya, “Mevcutta bulunan atletizm sahasına standartlara uygun soyunma odaları ile tribünler kazandırıyoruz. Tüm bu yatırımları hayata geçirirken birbirinden ayrılmaz ilçelerimizi de ihmal etmiyoruz. Çobanlar, Dazkırı, Bayat, İhsaniye, İscehisar ve Evciler ilçelerimizde gençlerimiz için sentetik spor sahaları, soyunma odaları, saha aydınlatmaları modern tesisleri inşaa ediyoruz. Gençlerimizi sporla ilgilenen sağlıklı bireyler olarak görmek istiyoruz. Bu konuda üzerimize düşeni fazlasıyla yapmanın gayretindeyiz”  dedi.

SPORCU YETİŞTİREN KENT OLACAĞIZ

Milletvekili Özkaya, Sinanpaşa ve Emirdağ ilçelerinde de spor tesislerinin yapılması hususunda müjde aldıklarını belirterek, “Sinanpaşa ilçemizde gençlerimiz spora yönelsin diye, Modern Kapalı Spor Salonu inşaatına başlanıldı. Yine Sinanpaşa ilçemizde futbol sahasına giyinme odaları, çevre düzenlemesi ve aydınlatma yapılacak. Emirdağ ilçemizde mevcut sahaların yenilenmesini sağlayarak, çevre düzenlemeleri ile sosyal alanlar kazandıracağız” dedi.  “Afyonkarahisar 17 ilçesi ile sporu seven, sporcu yetiştiren bir kent haline gelecek” diyen Özkaya, yatırımların tamamının yılsonunda hizmete alınacağını duyurdu. Diğer ilçelerin tamamına da spor yatırımlarının kazandırılacağını belirten Özkaya, “İnşallah tüm ilçelerimiz bu hizmet yağmurundan nasibini alacak. İlçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz ile ilgili spor yatırımlarının ihaleleri yapıldıkça vatandaşlarımız ile paylaşacağız” dedi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#aliözkaya #TBMM #akarçay #kanomerkezi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Afyon halkı tedirgin
Afyon halkı tedirgin