Advert
Advert

Adaletin bayraktarı olun

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin gençlerinin tüm negatif propagandalara rağmen iyiliğin, hakkın, adaletin bayraktarı olmaya devam edeceklerini söyledi

Adaletin bayraktarı olun
Adaletin bayraktarı olun Admin
Bu içerik 70 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Gençlik Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkiye'nin umudu gençler var, ürettikleri fikirlerle, projeleriyle sadece Türkiye'nin değil insanlığın umudu, insanlık için yeni ufuklar açan gençler var. Yarınların dünyasında Türkiye'nin itibarını bilgiyle, ahlakla, adalet ve merhamet duygularıyla donanmış olan bu gençlerimiz temsil edecekler" ifadelerini kullandı.

GENÇLERİMİZ ÜLKELERİNE GÜVENİYOR

Bakan Kasapoğlu, "Geleceğin Türkiye'si hiç şüphesiz ki çok daha güçlü olacak. Bu gençler önce kendilerine sonra ülkelerine güveniyorlar. Bu felsefe doğrultusunda kendileri için yapılan her şeyi çok iyi bir şekilde, ciddi bir şekilde değerlendiriyor" diye konuştu.Türkiye'nin gençlerinin hiçbir şekilde karamsarlık senaryolarına ve yaralayıcı ön yargılara itibar etmediklerini belirten Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti:"Gençler aydınlık ufuklara inançla heyecanla bakıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanım, gençlik sizin her daim birinci önceliğiniz oldu. Rabbim emeklerinizi zayi etmedi, zayi etmesin. Siz Türkiye'nin gençlerine güvendiniz, Türkiye'nin gençleri size güvendi. Türkiye'nin gençleri kimlerin onların yoluna, bu ülkenin aydınlık yarınlarına hangi güçlerin mayın döşediğini çok iyi biliyor. Türkiye'nin gençleri umutsuzluğa, karamsarlığa hiçbir şekilde pirim vermedi. Bu doğrultuda yarınların adalet ve merhamet dolu özlemlerine de bizzat yine Türkiye'nin gençleri çare olacak. Türkiye'nin gençleri kendileri için, aileleri için, ülkeleri için çalışıyorlar ve her zaman tüm insanlık için çalışıyorlar ve çalışmaya da devam edecekler. Yeter ki bizler onların istedikleri, arzu ettikleri imkanları temin edelim. Gelişim yolunda her daim gençlerin en uygun zeminini hep birlikte oluşturalım"

BÜYÜK KAZANIMLAR ELDE ETTİK

2002 sonrası Türkiye'nin demokratik istikrarı en güzel şekilde yakaladığını ve hayatın her alanında çok büyük kazanımlar elde ettiğini dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Eğitimde, emniyette, sağlıkta, ulaşımda, sporda her alanda Türkiye'nin gücü ve direnci misliyle katlanmış, haksız rekabetin önündeki pek çok engel büyük ölçüde kaldırılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın milletin iradesiyle var olan gücü, vizyonu sayesinde Türkiye'nin çaresiz ve çözüm üretemeyen pek çok sorunu büyük ölçüde bertaraf edilmiş ve ülkemiz ayağa kalkmıştır” dedi. Bakan Kasapoğlu, bugün Türkiye'nin hiçbir köşesinin kamu hizmetinden mahrum kalmadığına işaret ederek, "Bu istikrar yılları en uygun zemini ortaya koymaktadır. Bugün dünyanın gelişmiş ülkeleriyle ülkemizin gençleri pek çok şartı birlikte, aynı şartlarda taşımaktadırlar ve bu şartlarda yarınlara hazırlanmaktadırlar. Elbette eksikler, gerekli olanlar, hep birlikte yine inançla heyecanla telafi edilecek ve gençlerimiz yarınlara çok daha donanımlı bir şekilde yürüyecektir. Türkiye'nin uygarlık yolundaki güçlü yürüyüşü gençlerimiz öncülüğünde inanıyorum ki yarınlar için çok daha büyük kazanımlar sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

GENÇLERİMİZİN UMUDUNU ÇALAMAZLAR

Bakan Kasapoğlu, "Tüm negatif propagandalara, Türkiye'nin gençlerini karamsarlık senaryolarına itmeye çalışan çalışmalara rağmen Türkiye'nin gençleri iyiliğin, hakkın, adaletin bayraktarı olmaya devam edeceklerdir. Kimse gençlerimizin umudunu, gelecek özlemini çalamaz. Kimse gençlerimizin gözündeki ışığı, heyecanı söndüremez. İftiharla söylüyorum; Türkiye bugün emin ellerdedir. Türkiye'nin gençleri, medeniyet iddiamıza ve ideallerimize yakışır bir donanıma sahiptir" ifadelerini kullandı. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#mehmetkasapoğlu #receptayyiperdoğan #spor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı