Tarihte görülmemiş cesaret

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı

Tarihte görülmemiş cesaret
Tarihte görülmemiş cesaret Admin
Bu içerik 84 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

15 Temmuz’un dünya tarihinde bir örneği olmadığını kaydeden AK Parti İlimiz Milletvekili Ali Özkaya, “O karanlık gecede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ise meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımız Türkiye geçilmez dedi. 15 Temmuz dünya tarihinde görülmemiş tarihimizin en kanlı darbe girişimi. Bu girişim alçak fetöcü teröristlerin ne kadar gözü dönmüş ve milletine düşman olduğunu dünya ya göstermiştir. Tarihte görülmemiş bir cesaretle millet darbeye dur dedi. Allah o gece milletimizin kalbinden korkuyu aldı. Milletimiz sağduyusu ile meydanları doldurarak, canlarını feda ederek bu kanlı girişime, Türkiye’nin işgal edilmesi planlarına geçit vermemiştir” dedi. 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’nin tek yürek olarak darbeye geçit vermediğini belirten Özkaya,  “Dünyada eşi görülmemiş şekilde Ülkemizde gözü dönmüş eli kanlı katillerin bu girişimi Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Milletimiz tarafından akamete uğratılmıştır. Türkiye, eski Türkiye olmadığını, darbelerle, iktidarların değiştirildiği, liderlerin idam edildiği günlerin çok eskide kaldığını tüm dünyaya göstermiş, demokrasisine, bayrağına, dinine ve vatanına sahip çıkmıştır. Böyle bir kahramanlık destanı dünyada hiçbir millete nasip olmayacak büyüklükte bir şeref ve şandır” dedi.

TÜRKİYE’NİN İŞGALİ AMAÇLANDI

 Milletvekili Özkaya, 15 Temmuz’da darbecilerin başarılı olması durumunda, Türkiye’nin maddi ve manevi olarak çöküntüye uğratılacağını da ifade ederek, “Bu darbe sadece iktidarı devirmeyi amaçlayan bir darbe olmadığı gibi, Türkiye’nin bölünüp parçalanmasın amaçlamıştır. Türkiye’nin dört bir yandan işgale hazırlanmasını amaçlamıştır. Ancak Milletimiz Cumhurbaşkanımız ile birlikte bu oyuna geçit vermemiş, can vermiş, ülkesini teröristlere teslim etmemiştir. Bizlerde o gece olduğu gibi ülkemize, liderimize, bayrağımıza ve her bir yanı şehit kanıyla sulanmış bu topraklara sahip çıkmanın gayretindeydik.  Nasıl o gece on binlerce vatandaşımızla Cumhurbaşkanlığı külliyesinde teröristlerin karşısına dikildi isek, bugünde aynı kararlılıkla ülkemiz ve vatanımız için çalışmanın ve üretmenin gayretindeyiz. Türkiye’de bilinmesini isterim ki darbeler, bildiriler ve her türlü demokratik düzen karşıtı eylemler tarih olmuştur. Bu eylemlere girecekler, 15 Temmuz’a kalkışanların sonlarına baksınlar, hukuk karşısında hesap vermeyi ve en ağır cezalarla karşı karşıya kalmayı göze alsınlar. Biz canımız pahasına milletimizle ülkemizin demokratik, hukuk ve diğer her alanda gelişmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Her türlü anti demokratik girişimin karşısında durmaya devam ediyoruz” dedi. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere Göz Açtırmadılar
Dilencilere Göz Açtırmadılar
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI