VALİ ÇİÇEK KONUŞTU AFYON DUYGULANDI

Afyon’da yapılan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik günü kutlamalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Geceye damga vuran konuşma ise Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’ten geldi

VALİ ÇİÇEK KONUŞTU AFYON DUYGULANDI
VALİ ÇİÇEK KONUŞTU AFYON DUYGULANDI Admin
Bu içerik 126 kez okundu.

Akşam saatlerinde başlayan etkinlikler Mehter Takımının gösterisiyle hareketlendi. Etkinliklere yoğun katılım gösteren vatandaşlar gece boyunca süren etkinlikde defalarca duygu dolu anlar yaşadı. Geceye damga vuran anlardan bir tanesi de Vali Gökmen Çiçek’in konuşması oldu.

KAHRAMANLAR AYNI İSİMLERİ FARKLI

Etkinliklerde kürsüde söz alan Vali Çiçek, konuşmasında yaşanan o gecenin Çanakkale’den farkı olmadığını belirterek yapılan kahramanlıklara değindi. Çiçek, “Ulubatlı Hasanlar, Seyit Onbaşılar, Kürşatlar tarihimizde geride kaldı sanırdım. 15 Temmuz gecesi gördük ki onlar hiçbir yere gitmedi içimize yaşıyor. Adları değişiyor Ömer Halisdemir oluyor. Ölüme meydan okuyor, gülerek gidiyor. Tankın altına yatıyor, ölümü umursamıyor, helikopterden atılan kurşunlara göğsünü açıyor, abdestini alıp meydanlara koşuyor. Çünkü milletin karakteri aynı karakter, bin yıl önceki millet aynı millet. O gece şunu gördük ki; ihtiyaç olduğunda hangi zorluk olursa olsun bu millet tekrar ayağa kalkar, tekrar meydanlara çıkar. Bu milletin ferdi olmaktan bu sebeple onur duyuyor, gurur duyuyoruz” dedi.

ALÇAKLARA İZİN YOK

Afyonkarahisar’ın kurtuluşun şehri olduğunu vurgulayan ve Büyük Taarruzda olduğu gibi 15 Temmuz'da da Afyonkarahisarlıların hep cephede olduğunu ifade eden Vali Gökmen Çiçek “15 Temmuz akşamı da Afyonkarahisar yine meydanlardaydı. Afyonkarahisarlılara da minnet borçluyuz. Biz inşallah 15 Temmuz’da olduğu gibi bundan sonra da hiçbir alçaklığa izin vermeyeceğiz, ülkemizi işgal ettirmeyeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Vali Çiçek’in konuşmasının ardından tüm vatandaşların duygulandığı kaydedilirken, alkış sesleri Afyon sokaklarında yankılandı. 

>>ODAK HABER MERKEZİ

#gökmençiçek #15temmuz #ömerhalisdemir #şehit
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere Göz Açtırmadılar
Dilencilere Göz Açtırmadılar
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI