15 Temmuz gazisi o geceyi onlattı

15 Temmuz 2016 tarihinde bir grup hain FETÖ’cü darbe girişiminde gazi olan Aykut SakartepeODAK’a özel açıklamalarda bulundu

15 Temmuz gazisi o geceyi onlattı
15 Temmuz gazisi o geceyi onlattı Admin
Bu içerik 75 kez okundu.

O gece yaşadıklarını ODAK’a anlatan Gazi Aykut Sakartepe, son Osmanlı Hanedan Danışmanı olduğu için İstanbul’da bulunduğunu belirtti.  Anadolu Yakası’nı Avrupa Yakasına geçiş olmadığını, askeri personelin tek taraflı yolu kestiğini fark eden Gazi Sakartepe, “Bir dönem şimdiki adıyla DAEŞ, eski adıyla IŞİD olan örgütün Avrupa ülkelerinin başkentlerinde eylemleri oluyordu. Londra’da minibüsle kamyonetle halkın içine dalıp patlatma gibi eylemler yapılıyordu. İstanbul da dünya başkenti olduğu için istihbarat üzerine güvenlik önlemleri alındı sandık” dedi.

“DARBE OLUYOR”

Akşam saatlerinde sularında bir arkadaşından aldığı telefonda “Askerler, polislerin silahlarını teslim alıyorlar. Bu ne anlama geliyor?” diye sorması üzerine Sakartepe, “Askeriye yönetime el koyuyor. darbe oluyor”diye karşılık verdiğini belirtti. Kısa bir telefon trafiğinin ardından kalabalık bir grupla ikinci köprü önünde buluşmak üzere bulunduğu yerden ayrıldığını söyleyen Gazi Sakartepe, ikinci köprüde olaylara müdahale ettiklerini belirtti. Kalabalık grup halinde ilerlediklerini söyleyen Sakartepe, “Gruplar halinde ilerleyip karşı hizalarına geçtik. Darbeye darbe yapacaktık, yaptık da. Milletin silahıyla, helikopteriyle ve tankıyla  bu devletin imkânlarını kendi milletine sıkan, gözünü kırpmadan şehit edenler asker kılığındaki teröristlerdir” dedi.

“NE ZAMAN ÖLECEĞİZ”

Çengelköy’de Kuleli Askeri Lisesi’nin önüne geldiklerinde karşılaştıkları manzarayı anlatan Gazi Sakartepe, “Hem Çengelköy tarafı hem de Kuleli Lisesi’nin hisardan gelinen kısmına çift taraflı etten duvar örmüşler. İkinci köprüde toplanan arkadaşlarımıza da ‘nerde görürseniz Allah hakkı için müdahale edin! Gün bugün. Bu memleket için, bu bayrak için ölmeyeceğiz de ne zaman öleceğiz?’ dedim” ifadelerini kullandı.Arabayla seyir halindeyken cuntacılar tarafından yollarının kesildiğini ve kendilerine silah çektiklerini belirten Gazi Sakartepe, “Yolumuzu kesen askerler evlerimize dönmemizi askeriyenin yönetime el koyduğunu söyledi. Bizde evimizin karşı tarafta olduğunu yolu açmalarını söyledim. Beni dinlemeyip geri çevirdiler. Bizde araçtan inince küçük bir arbede yaşandı, sonrasında geri dönüp diğer tarafa müdahale etmeye karar verdik” dedi.

“SERÇEDEN ALAY OLMAZ”

Gazi Sakartepe, karşılaştıkları cuntacıları serçe alayına benzeterek, “Bu FETÖ grubunun en ortak özelliğini söyleyeyim, korkak olmaları. Hepsi de korkak. Serçeden alay olmaz dedikleri bu olsa gerek ” dedi. Herkesin sokakta olduğunu söyleyen Gazi Sakartepe, “Ellerde bayraklar, mehter marşları çalıyor arabalarda ikinci Fetih sanki. İnsanın öleceği aklına gelmiyor. Araçla doğruca birinci köprüye geldik. Kol kola en önde köprüyü kesen askerlerin üzerlerine doğru yürüdüğümüz anda binlerce mermi üzerimize yağmaya başladı. Vurulacağım aklıma bile gelmedi. Sonradan fark ettim vurulduğumu. Sağ dizimi parçalamış. Beni gören arkadaşlarım kucaklayıp arkaya götürdüler, oradan da hastaneye götürüldüm. Hemen müdahale ettiler. Dizime platin takıldı çok şükür iyiyim. Allah bir daha yüce milletimize böyle bir şey yaşatmasın” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#FETÖ #15temmuz #aykutsakartepe #gazi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çimen mazbatasını aldı
Çimen mazbatasını aldı
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek
Merhum Yurter, bugün toprağa verilecek