Advert
Advert

Başkan Zeybek, o geceyi anlattı

Zafer Meydanı'nda yapılan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde vatandaşlar Türk Bayraklarıyla zaferi kutlarken Şehitlerimiz için yas tuttu. Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek 15 Temmuz gecesine dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Zeybek, o geceyi anlattı
Başkan Zeybek, o geceyi anlattı Admin
Bu içerik 88 kez okundu.

OKUNAN SELALAR DARBEYİ SUSTURDU

Kanlı darbe girişiminin yıldönümünde darbeleri susturan salâlar, tüm camilerden okundu, dualar yapıldı.  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek konuşmasında, “Vatanına, milletine, demokrasiye sahip çıkan tüm hemşehrilerimizi canı gönülden tebrik ederim” dedi. 15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişiminin yaşandığı ilk dakikaları Afyonkarahisarlılarla paylaşan Başkan Zeybek haberi alır almaz önce AK Parti binası önüne daha sonra da Zafer Müzesi’nin bulunduğu alana geçtiğini söyledi.

DARBE GECESİ

Başkan Zeybek konuşmasında, 15 Temmuz gecesinde yaşadıklarını vatandaşlara anlattı. Vatandaşlarla birlikte kol kola Zafer Meydanı'nda olduğunu belirten Zeybek, “Rabbimden dileğim böyle ihanet şebekelerine bir daha fırsat vermesin. Darbe kalkışmasının başladığı ilk andan itibaren partimizin önünde toplandık. İhanet şebekesinin tahmin edemeyeceği kararlı bir kalabalık vardı. Bu millet Sayın Cumhurbaşkanımızı, reisimizi hainlere yedirmedi, dik durdu, dik durdu. O akşam şunu gördük. Partilisi, partisizi, yaşlısı, genci bütün insanımız bu meydandaydı. Gün birlik günüydü. Bizlerde hemşehrilerimizin verdiği destekle o akşam sabaha kadar vatandaşlarımızla birlikte hainlere geçit verilmeyeceğini bire bir yaşadık” dedi.

RAHAT YÜZÜ GÖSTERMEDİLER

Geçmişten bu güne kadar emperyalistlerin ülkemize hiçbir zaman rahat yüzü göstermediğini ifade eden Başkan Zeybek “Geçmişten günümüze baktığımızda emperyalistler hiçbir zaman bize rahat yüzü göstermemişler. Ermeni ASALA örgütü demiş üzerimize salmışlar, 80 öncesi sağ sol demişler üzerimize salmışlar, Alevi Sünni çatışması demiş üzerimize salmışlar, Türk Kürt ayrımı demiş üzerimize salmışlar; PKK’yı başımıza musallat etmişler. Kimi zamanda din kisvesi altında yetiştirdikleri hainleri ‘yalancı cennet’ bahşederek üzerimize salmışlar. En son örneğini de din, iman, Allah kitap diyerek, kul hakkı nedir bilmeden garip gurebanın hakkını yiyerek, üniversitede başarılı olmasına rağmen sırf onlardan değil diye atanamayan bir sürü gencimiz ve insanımızın bedduasını alan hain örgüt; 15 Temmuz’da kendi emellerine ulaşmak için arkasına onurlu Türk ordusunu da alarak bu millete racon kesmeye kalktı” diyerek kınadı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#mehmetzeybek #15temmuz #darbegirişimi #zafermeydanı #birlikveberaberlilgünü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı