FETÖ’ye karşı dik durduk

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının beşinci yıldönümünde, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nedeniyle İscehisar ilçesinde de çeşitli etkinlikler düzenlendi

FETÖ’ye karşı dik durduk
FETÖ’ye karşı dik durduk Admin
Bu içerik 111 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Protokol üyeleri 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında çekilen fotoğrafları konu alan "15 Temmuz Milli Birlik Destanı" sergisini gezdi. İlçenin pazaryeri meydanında İstiklal Marşı okunması ve saygı duruşu ile başlayan programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları ekranda gösterildi. Etkinliklerde söz alan Belediye Başkanı Ahmet Şahin "Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz 2016 akşamında alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı. Tarihe bakıyorsunuz dünya tek bir devlet olsa buranın başkenti Anadolu olurdu. Bin yıldır bu toprakları vatan yapan asil milletimiz, Çanakkale’de, Dumlupınar’da kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile düşmana nasıl dur demişse o gece de aynı ruh ile FETÖ örgütü teröristlere, vatan hainlerine ve onların ipini tutan düşmanlara karşı koymuştur” dedi.

DIŞ MİHRAPLARA MAŞA

FETÖ terör örgütünün, Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini istemeyen dış mihrapların elinde maşa olduğunu belirten Başkan Şahin, “Bu hain örgütünün hedefi vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ay yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında huzurlu bir şekilde yaşayan milletimizin birlik ve beraberliği olmuştur. Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamını yitiren şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, Bu ihaneti yapan alçakları lanetliyorum. Milletin adaleti önünde yargılanan ve en ağır cezayı alacaklarından şüphe duymadığım alçakların ihaneti kıyamete kadar unutulmayacaktır. Yüce Allah bir daha milletimize böyle günler göstermesin” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM BAYRAK DAĞITTI

İscehisar Belediyesi tarafından Türk Bayrağı dağıtılmasıyla başlayan yürüyüş İlçe Emniyet Müdürlüğüne kadar tekbirler ve sloganlar ile devam etti. İlçe Kaymakamı Uğur Kapar İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Dalfidan’a, Belediye Başkan V. Osman Çelebi İlçe Jandarma Komutanı Emre Türkoğlu'na Türk Bayrağı verdi. Kuran’ı Kerim ve ilahilerin okunmasının ardından yapılan dua ile devam eden gece, okunan selalar ile sona erdi.Anma programına İlçe Kaymakamı Uğur Kapar, Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Belediye Başkan V. Osman Çelebi, Cumhuriyet Başsavcısı Berkay Kurt, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Dalfidan, İlçe Jandarma Komutanı Emre Türkoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#15temmuz #iscehisarbelediyesi #FETÖ #Ahmetşahin #afyonemniyet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon halkı tedirgin
Afyon halkı tedirgin
Kazalar ucuz atlatıldı
Kazalar ucuz atlatıldı