Başkan Koyuncu Son Noktayı Koydu

Emirdağ Belediye Başkanı ilçede bir düğün salonunun kapanma sebebiyle ilgili yaptığı kamuoyu açıklaması ile konuya açıklık getirdi

Başkan Koyuncu Son Noktayı Koydu
Başkan Koyuncu Son Noktayı Koydu Admin
Bu içerik 190 kez okundu.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçede kapatılan bir düğün salonunun kapanma sebebi olarak kamuoyunun yanlış bilgilenmemesi adına yaptığı açıklamada, “Son günlerde ilçemizde faaliyet gösteren bir düğün salonunun kapatılmasıyla ilgili olarak bir açıklama yapılması hasıl olmuştur. Kamuoyunu yanlış yöneltilmesinin önüne geçmek adına ilçemiz Sanayi Sitesi mevkiinde faaliyetine devam eden düğün salonu işletmesinin iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmaması nedeni ile kapatılmamıştır. Düğün salonu işletmecisi tarafından yapılan binaların yapı kullanma izin belgesi olmaması ve komşu parsele tecavüz etmesi nedeniyle komşu parsel sahibi tarafından hem savcılık makamı nezdinde hem de belediyemize ihtarname gönderilerek şikâyette bulunmuştur” dedi. Savcılık makamı tarafından imar kanununa aykırılık suçundan düğün salonu işletmesi hakkında dava açıldığını söyleyen Başkan Koyuncu, “Belediyemizce de kaçak ve komşu parsele tecavüzlü yapılaşma ve yapı kullanım izin belgesi olmaması dolayısıyla da imar kanununa aykırı davranılması nedeniyle mühürleme işlemi yapılmıştır” diyerek konuya netlik kazandırdı.

Kamuoyunun yanlış yönlendirilmesini önlemek maksadı ile bu açıklamayı yaptığını söyleyen Başkan Koyuncu, “Gerçeğe aykırı beyanlarda belediyemizi töhmet altında bırakan kişi ya da kişiler hakkında gerekli adlı işlemlerin yapılacağını saygıyla kamuoyuna bildiriyoruz” dedi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

#emirdağbelediyesi #serkankoyuncu #düğünsalonu #duyuru
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuk tiyatrosu büyük ilgi gördü
Çocuk tiyatrosu büyük ilgi gördü
Çalışmalarıyla dikkat çekti
Çalışmalarıyla dikkat çekti