Eroğlu, AK Gençlere tarih dersi verdi

TBMM İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Komisyonu Başkanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Gençlere tarih dersi verdi. Tarihi bilmenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Eroğlu, gençlere tarih kitaplarını okumayı tavsiye etti

Eroğlu, AK Gençlere tarih dersi verdi
Eroğlu, AK Gençlere tarih dersi verdi Admin
Bu içerik 121 kez okundu.

TBMM İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Komisyonu Başkanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mahalle Bizim Gençlik Bizim” söyleşisine katıldı.  Afyonkarahisar Belediyesi Prof. Dr. Veysel Eroğlu Sosyal Tesislerinde düzenlenen  “Mahalle Bizim Gençlik Bizim” söyleşisine AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, üniversite ve lise öğrencileri katıldı.  

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Milletvekili Eroğlu’na katılımlarından dolayı teşekkür etti. Karahan, “Yaz ayının son günlerine girerken açık havada gençlerimizle bir araya gelerek sohbet edelim istedik. Ülkemiz son günlerde zor günlerden geçiyor. Özellikle doğal afetler ciddi anlamda bizi düşünmeye itti. Bizde gençler olarak, başta Muğla ilimiz olmak üzere Ege Bölgesindeki gençlerimiz ile bir araya geldik” diyerek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

AFYON DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULDU

TBMM İklim Değişikliği ve Kuraklıkla Mücadele Komisyonu Başkanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Büyük Taarruzun 99. Yıldönümü ve Zafer Haftası programlarının başladığına dikkat çekerek, “25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gece Şuhut’tan Kocatepe’ye yürüdü. Şimdi oaraları sıcak asfalt ile kapladık. Ama o zaman askerlerimizin ayaklarında çarık var. Sırtlarında yük, elinde silah ve taşlı kayalıklı alandı” diyerek, “Atalarımız gerçekten çok büyük cesaretle, vatan aşkıyla, bayrak aşkıyla yürümüşler 26 Ağustos sabahı saat 05:30’da Büyük Taarruz 27 Ağustos’ta Afyonkarahisar düşman işgalinden kurtulmuştur” dedi.

HER YÖNETİCİ TARİHİ BİLMELİ

Her yöneticinin ve herkesin tarihi çok iyi bilmesi gerektiğini söyleyen Eroğlu, “Mazisini bilmeyen geleceğe mührünü vuramaz. Mutlaka tarihimizi bilmek gerekir. Zaten benden önce söylenmiş ama bende söylüyorum. Eğer tarihten ibret alınsaydı tekerrür mü eder miydi? Diye bir söz var. Ama maalesef tarihten ibret alınmamış çoğu yöneticiler pek çok mağlubiyetin sebebiyeti tarihten ibret alınmamasıdır. Tarihin çok iyi bilinmemesi sebebiyle olmuştur. Bu bakımdan tarihin çok iyi bilinmesinde fayda var. Benimde tarihe büyük bir merakım var” dedi.

TARİH BÖLÜMÜNÜ OKUMA HEVESİ VARDI

“Afyon Lisesinde okurken öncelikle İnşaat Yüksük Mühendisi olacağım diyerek kilitlendim” diyen Milletvekili Eroğlu: “Teknik Üniversiteden mezun İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünde okumak diye bir heves oldu. Neticede İstanbul Teknik Üniversitesi son sınıfta tekrar üniversiteye giriş imtihanına girdim. Tek tercihte İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünü kazandım. Kazandım ama kayıt yaptırmaya gittim, elimde İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Mühendislik diplomasını verdim kayıt olacağım diye. Dediler ki, “Seni kayıt edemeyiz” Neden kayıt edemiyorsunuz diye sordum. Meğer kanun varmış birinci üniversiteyi bitirdikten sonra ikinci üniversiteye girmek için askerliği yapma şartı varmış” diye konuştu.

TARİHTE MÜHRÜNÜ VURAN MİLLET BİZİM MİLLETİMİZ

Tarihi bilmenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Eroğlu, gençlere tarih kitaplarını okumayı tavsiye etti. Çok ibretler olduğunu vurgulayan Eroğlu, “Bu milletin başına neler gelmiş. Özellikle 1699 Karlofça Anlaşmasından sonra neler yaşanmış bunları bilmekte fayda var. Keşke bu yöneticiler geçmişte Osmanlı Devleti zamanında veya daha sonra Türkiye Cumhuriyetinde tarihi çok iyi bilselerdi aynı hataları yapmazlardı. Tarih tekerrür etmezdi. Ama maalesef tarih tekerrür ediyor. Bununla ilgili özellikle Osmanlı tarihine bakarsak bizim milletimiz kahraman millet. Çok büyük devletler kurmuşlar. Büyük Hun İmparatorluğundan, Uygur Türklerden başlayıp, Karahanlardan, Büyük Selçuklu İmparatorluğuna, Osmanlı İmparatorluğu gerçekten tarihte mührünü vuran millet bizim milletimiz Türk milletidir. Bununla gurur duymalıyız” ifadelerini kullandı.  

LİYAKATA ÖNEM VERİN

Her bir devletin yıkılışlarının yanlışlıklar yüzünden olduğuna dikkat çeken Milletvekili Eroğlu, “Yıkılışların temelinde ehliyet ve liyakat kaybı var. Mutlaka yönetici olursanız sizler büyük işler başaracaksınız ben buna yürekten inanıyorum. Bir yere makam ve mevkie geldiğiniz zaman her zaman ehliyet liyakata önem verin. Bunu yaptığınız zaman işleriniz tıkır tıkır yürür. Bunu yapmadığınız zaman, bir Hadisi Şerif var, “Eğer ehliyet ve liyakat kaybolursa kıyametin kopuşunu bekle diyor.” Peygamber Efendimiz.   Kıyametler derken küçük kıyametler vardı” dedi.  >>GÖKHAN KOCAASLAN/TAYFUN ATMACA

#TBMM #veyseleroğlu #malazgirtzaferi #akparti #akgençler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bisikletten düşen genç yaralandı
Bisikletten düşen genç yaralandı
Yankıları Devam Ediyor
Yankıları Devam Ediyor