Z kuşağı diye bir şey yoktur

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’daki STK Temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Eroğlu, son zamanlarda Z kuşağı diye bir şeyin ortaya atıldığını ifade ederek “Z kuşağı diye bir şey yoktur” dedi

Z kuşağı diye bir şey yoktur
Z kuşağı diye bir şey yoktur Admin
Bu içerik 101 kez okundu.

Afyonkarahisar’daki cemaat ve vakıf temsilcileri AK Parti heyeti ile bir araya geldi. Toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcıları, cemaat ve vakıf temsilcileri katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, toplantıya katılan Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerine katılmalarından dolayı teşekkür etti. Uluçay’ın ardından konuşan Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın Sivil Toplum Kuruluşları açısından önemli olduğunu söyledi.

BÜTÜN HİZMETLER BOŞA GİDER

STK’lardan çok büyük hizmetler beklediklerini ifade eden Eroğlu, “Türkiye’de özellikle yapılacak şey var. Ama daha ziyade sağlıklı nesil, sağlıklı gençlik, şuurlu gençlik ve sağlam bir aile kuramazsak yaptığımız bütün hizmetler boşa gider. Biz her şeyi yapabiliriz maddi olarak. Ama özellikle bazı işlemler son derece yavaş gidiyor. Bir binayı kısa sürede yapabilirsiniz ama bir nesli düzeltmek çok daha zordur. Ancak işin garip tarafı bir bina yapacakken zemin, etüt ve elektrikle uğraşıyoruz” dedi.

RASTGELE GİDİYORUZ KABUL EDELİM

Manevi hususlarda bir plan ve projenin olmadığına dikkat çeken Milletvekili Eroğlu, “Rastgele gidiyoruz bunu kabul edelim. Bende çocukluğumdan beri Sivil Toplum Kuruluşlarının içerisindeyim. Dolayısıyla Sivil Toplum Kuruluşlarının ehemmiyetini çok iyi biliyorum. Çünkü İlim Yayma Cemiyeti var kendisinden Allah Razı olsun. Bakın kaç parti geldi gitti. Ama İlim Yayma Cemiyeti ve bir takım STK’lar ayakta mı? Ayakta. Bu yüzden Sivil Toplum Kuruluşlarını kesin ayakta tutmamız gerekiyor. Ama mümkünse burada bir plan yapmamız gerekiyor. Biz ne yapacağız? Ne yapmamız lazım?”

TÜRKİYE’DE OYUNLAR OYNANIYOR

Türkiye’de şuanda çok büyük bir oyunlar oynandığını söyleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Dün ben geçlere hitap ederken dedim ki; “Devletler Osmanlı’yı yıkmak için 100 proje hazırlamış. Kitabı çıktı, neticede tanıyor muyuz? Bu milleti yıkmak için gönül coğrafyamızın son kalesi olan Türkiye kaldı. Her yeri ele geçirdiler ama Allah bu milletin yanında ve yardım ediyor. Türkiye asırlarca İslam’ın kılıcı oldu. İnşallah Cenabı Allah’ın ümmeti, lütfü, ihsanı ile bu millet ilelebet ayakta kalacaktır” diye konuştu.

BOŞANMA ORANI YÜZDE 30’A YAKLAŞIYOR

“Ayakta kalmamız için bizimde gayret etmemiz gerekiyor” diyen Milletvekili Eroğlu, “Gayret etmedikçe, en azından niyet etmedikçe yardım gelmiyor. Önce niyet, namazda bile niyet ediyoruz. Öncelikle niyet edeceğiz sonra iyi plan yapacağız ve hedeflerimize ulaşacağız.  Batının pek çok ajanları Türkiye’de cirit atıyor ve projeleri var. Bu projenin temeli ise aileyi temelden, milli ve manevi değerlerimizi tamamen yıkmaktır. Biz bunlara karşı neler yapacağız. Farkında değiliz gençlik elden gidiyor. Biz eskiden Amerika’da her evlenenin yarısı boşanıyor diye konuşurduk. Şuanda boşanmayı bekleyenler var onlar hesapta değil. En az yüzde 35’dir. Afyonkarahisar’da bu oran yüzde 27 ve yüzde 30’a yaklaşıyor” ifadelerini kullandı.

Z KUŞAĞI DİYE BİRŞEY YOK

Z kuşağı diye bir şeyin ortaya atıldığını ifade eden Eroğlu, “Z kuşağı diye bir şey yok ama aslının nesli vardır” diye biliyor muyuz? Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı’nın mesuliyeti bizim kadar değildi. Ama inan ki şuanda bizim mesuliyetimiz onların mesuliyetinden çok daha fazladır. Ben diyorum nasıl hesap vereceğiz.  Sizlerden talebim önce birlik, beraberlik ve kardeşlik gerekir. Ayrı bir dernek, cemiyet ve sivil toplum kuruluşu olabiliriz ama hedef bir olmaktır” dedi.

AİLE YILINA DESTEK VERİN

Her bir STK’nın faaliyet yaptığını söyleyen Eroğlu, “Faaliyetlerin faydalı olması için planlama yapılması lazım. Yoksa havanda su döveriz. Planlama yapalım, bir eylem planı hazırlayalım. Bir bina yaparken bile planlı çalışıyoruz. O zaman sosyal bir meseleyi çözmek için biz neden plan yapmıyoruz? Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek, ailenin bu durumunu görünce Milletvekillerimiz ve il protokolümüz ile birlikte devlet projesi yaptık ve 2021 yılını Aile Yılı olarak ilan ettik ve çok faydalı olduk. Sizlerinde buna çok büyük destek vermeniz lazım.  Bir kısmımız aile, bir kısmımız gençlik ile ilgili çalışmalar yapsın. Kızların eğitimi çok önemli. Çünkü yuvayı yapan dişi kuş. Dolayısıyla onları eğitmemiz lazımdır” diye konuştu. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

#veyseleroğlu #zkuşağı #stk #ferdaertürk #ethemkarahan #aliözkaya #ibrahimyurdunuseven
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bisikletten düşen genç yaralandı
Bisikletten düşen genç yaralandı
Yankıları Devam Ediyor
Yankıları Devam Ediyor