Anıtkaya Şehitleri dualarla anıldı

Kurtuluş Savaşı'nı zafere götüren Büyük Taarruz ‘un 99. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Afyonkarahisar’ın Merkez bağlı Anıtkaya Köyünde Büyük Taarruz'un 28 Ağustos 1922 günkü muharebelerinde şehit düşen kahraman askerler için anma töreni düzenlendi

Anıtkaya Şehitleri dualarla anıldı
Anıtkaya Şehitleri dualarla anıldı Admin
Bu içerik 106 kez okundu.

 Törene Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik’in yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Zafer Haftası kutlamaları için ilimize gelen misafir Generaller, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş,  İl Müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞEHİTLİK HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

 Afyonnkarahisar Vai Vekili Mehmet Keklik’in tören alanındaki vatandaşları selamlayarak Zafer Bayramlarını kutlamasının ardından Saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Törende bir Subay tarafından Anıtkaya Şehitliği ve Şehitleri hakkında bilgiler verildi. Daha sonra söz alan Anıtkaya Köy Muhtarı İdris Metiner günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

EN NET MESAJ VERİLMİŞTİR

Metiner,  “Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanın kurtuluşunun 99’uncu yılına idrak etmiş bulunuyoruz. Bundan 99 yıl önce ecdadımız var olma mücadelesine girmiş “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla esaret altında yaşamamaya en net mesajı vermişlerdir. İşte bu mesajın verildiği topraklardan bir tanesi de şu an üzerinde bulunduğumuz Aziz Anıtkaya toprakları olmuştur” dedi.

GÖREN GEÇİŞİ YAPILDI

Konuşmaların ardından Askeri bando takımı eşliğinde kara, deniz ve hava askeri birlikler ile atlı birliklerin katılımı ile tören geçişi yapıldı. Anıtkaya’da gerçekleştirilen tören Vali Vekili Mehmet Keklik ve beraberindekiler tarafından Şehitliğin gezilmesi ve dua edilmesinin ardından sona erdi.

>>GÖKHAN KOCAASLAN/TAYFUN ATMACA

 

#mehmetkeklik #yılmazkırgel #burhanettinçoban #nurullahokumuş #mehmetzeybek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Dünyanın En Değerli Gözdesi
Dünyanın En Değerli Gözdesi