Anlaşma tamamlandı

YÜNTAŞ ve AFBELSAN bünyesinde çalışan işçiler ile Hizmet-İş ve Öz Taşıma-İş sendikaları arasında süren Toplu Sözleşme görüşmeleri mutlu sonla tamamlandı

Anlaşma tamamlandı
Anlaşma tamamlandı Admin
Bu içerik 114 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

 

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, çalışanların hakkını alın terleri kurumadan vermenin önemine vurgu yaptı. Görüşmelerin olumlu bir şekilde neticelenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Sendikamızla kırılmadan, restleşmeden çok güzel bir anlaşma ortamı sağladık. Ben başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız sözleşme neticesinde en düşük maaşı 3 bin 507 lira yaptık. Bayram ikramiyeleriyle bu rakam 3 bin 600 lira olacak. Medeni durumu ve çocuk sayısına bağlı olarak maaş ödemelerimizi 4 bin 100 liraya kadar yükselttik. Hiçbir arkadaşımızın geriye dönük alacağı kalmayacak.  Bu ücretler için imkanlarımızı zorladık, hakkaniyete riayet ettik. Hepinize hayırlı olsun” dedi.

HAYBEDENMESAİYE KARŞIYIM

Göreve geldiği ilk günlerde mesai ücretleriyle ilgili yaptığı açıklamanın farklı yorumlandığını söyleyen Başkan Zeybek; “Belediye Başkanı olduğumuz günden bu tarafa üzerimizdeki yükün farkındayız. Sizlerde, bizlerde Afyonkarahisar’ın hizmetkarıyız. Tek gayemiz güzel ilimizi daha iyi noktaya getirmek. Göreve ilk başladığımda mesaileri ödemeyeceğim demiştim. Bunu bazı arkadaşlarımız farklı yorumlayarak sizlere aktarmışlardı.  Ama ben haybeden mesai ödenmesine karşıyım, bir saatte fazla çalışmış olsanız onu da ödemek zorundayım. Bunun da bilincindeyim” dedi. El ele vererek Afyonkarahisar’ı bölgenin yıldızı yapacaklarını söyleyen Başkan Zeybek şöyle konuştu; “Sizleri kendimizden ayrı görmüyoruz. Bizlerin gören gözü, tutan eli, yürüyen ayağımızsınız. Yaptığınız hizmetler Afyon Belediyesi’nin hanesine yazılıyor. Çevre illerden Afyonkarahisar’a gelenler şehrimizin temizliğinden övgüyle bahsediyorlar.  İlimizin yaşanılabilir bir şehir olduğunu dışardan gelenler söylüyor. Ama maalesef sosyal medyadan da takip ediyoruz. İçimizdeki nankörler bunu anlamakta, görmekte istemiyor. Onlar görmese de biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Afyon’u el ele vererek bölgenin yıldızı yapacağız” dedi.

BAŞARILI BİR SÖZLEŞME İMZALADIK

Afyonkarahisar’da emekçiler adına güzel bir gün yaşadıklarını, ifade eden Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, pandemi döneminde fedakârca çalışan tüm emekçilere teşekkür ederek bu süreçte hayatını kaybeden emekçilere Allah’tan rahmet diledi. Toplu sözleşmenin iyi bir sözleşme sayılabilmesi için birkaç tane kriter ortaya koyduğunu belirten Öz, “Birinci kriterimiz toplu iş sözleşmesinden doğan alacaklarımızın zamanında ödenmesidir. İkincisi, bir toplu iş sözleşmesinin iş barışını tesis etmesidir. Üçüncüsü, imzaladığımız sözleşmeyle iş yerinde üyelerimizin iş güvencesinin sağlamasıdır.  Toplu iş sözleşmesinin başarılı olarak değerlendirmek için bu kriterleri sağlamaya çalışıyoruz ki Afyonkarahisar’da da bu başarıyı yakaladık” dedi.

ÇALIŞANLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

Törende konuşan Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay ise sözleşmenin hayırlı olmasını temenni etti. Toplu görüşmeler sırasında gösterdiği fedakarlıktan dolayı Başkan Zeybek’e teşekkür eden Toruntay, “Sayın Başkanımız sağolsun toplu sözleşme görüşmeleri sırasında elinden gelen ne varsa Belediye imkanları çerçevesinde özverili bir tutum sergiledi. Elbette bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizin lehinize olacak uygulamaları yapacağından eminiz. Sizin buradaki alacaklarınızla alakalı kısa sürede oluşan farkları da sosyal ve idari haklarla ilgili güzel bir çalışma sergileyecektir. Sözleşmenin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde gerçekleşen imza törenine HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay,  Belediye Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Murat Öner, YÜNTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Selim Arıcı, YÜNTAŞ Genel Müdürü Arif Birsen ile çok sayıda çalışan katıldı. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#YÜNTAŞ #mehmetzeybek #AFBELSAN #muratöner
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bisikletten düşen genç yaralandı
Bisikletten düşen genç yaralandı
Yankıları Devam Ediyor
Yankıları Devam Ediyor