Milli Mücadelenin Zaferi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, 30 Ağustos’un Türk milletinin tarihinin dönüm noktalarından birisi olmasının yanında, milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferin temsili olduğunu bildirdi

Milli Mücadelenin Zaferi
Milli Mücadelenin Zaferi Admin
Bu içerik 82 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Karakaş, 30 Ağustos’un Türk milleti için büyük bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak bağımsızlık sembollerinin başında yer aldığının altını çizdi. Rektör Karakaş; “30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı Türk milletinin büyük bir fedakârlıkla verdiği istiklal mücadelesini bütün dünyaya duyurduğu tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. 30 Ağustos 1922 tarihi, zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile pervasız bir işgalle tarihe gömülmek istenen bir milletin, küllerinden yeniden doğarak şahlanışın temsilidir” ifadelerini kullandı.

İSTİKLAL MÜCADELEMİZİN KAHRAMANLARI

Türk milletinin canını hiçe sayarak bu vatan toprakları için mücadele verdiğini söyleyen Karakaş, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere diğer vatanseverlere de gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkürlerini iletti. Rektör Karakaş; “ Bu duygu ve düşüncelerle 99 yıl önce yediden yetmişe kenetlenen milletimizin kurtuluş mücadelesini zafere taşıyan kahraman ordumuzun ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin yiğit kahramanları ile bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

HABER: GİZEM AKTAŞ

#mehmetkarakaş #gazimustafakemalpaşa #30ağustos #AKÜ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı