BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ

ATSO Spor Oyunları, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolasıyla bir yıl aradan sonra 15’inci kez düzenlendi. Kocatepe Spor Kompleksi’nde şölen havasında gerçekleştirilen 15’inci ATSO Spor Oyunları Açılış Töreni’nde konuşan ATSO Başkanı Hüsnü SErteser önemli mesajlar verdi

BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ
BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ Admin
Bu içerik 89 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Açılış töreninin ilk konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser yaptı. Serteser, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 125’inci doğum yıldönümü olan 2006 yılında başlayan ve geleneksel hâle getirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’nı 15’inci kez düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için siz değerli misafirlerimize gönülden teşekkür ediyorum. ATSO Spor Oyunlarımız’ı 14 yıl üst üste düzenledik. Ne yazık ki küresel koronavirüs salgını dolayısıyla geçen yıl ATSO Spor Oyunlarımız’ı gerçekleştiremedik. Bu yıl Kovid-19 aşısının yaygınlaşmasının ardından açıklanan normalleşme takvimi çerçevesinde, Zafer Haftası kutlamaları kapsamında bu güzel etkinliğimizi tekrar yapıyoruz” dedi.

SALGIN DOLAYISIYLA DEĞİŞİKLİK

Küresel salgın koşulları dikkate alınarak 15. ATSO Spor Oyunları branşlarında bazı değişiklikler yaptıklarına dikkat çeken Serteser, “ATSO Spor Oyunlarımızın içeriğinde bu yıl bazı değişiklikler yaptık. Daha önce yer verdiğimiz takım oyunları olan futbol, basketbol ve voleybol branşlarındaki müsabakaları, pandemi şartları dolayısıyla bu yıl düzenleyemeyeceğiz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz 100 Metre-400 Metre Koşu, Ayran İçme, Halat Çekme, Penaltı Atışı, Tavla, Dart, Bowling ve Masa Tenisi kategorilerine bu yıl Ok Atma, Ayak Tenisi ve Hedef Vurma branşlarını da ekledik. Tüm branşlarımıza 85 işletmemizden toplam 426 başvuru gerçekleştirildi. Bu sayı, ATSO Spor Oyunları’nın merakla beklendiğinin bir göstergesidir” diye konuştu.

İŞ DÜNYASINA MORAL OLACAK

Serteser, şöyle devam etti: “Firmalarımızın rekabet ve dostluğu bir arada yaşadığı ATSO Spor Oyunlarımız’ın bu yılki sloganını ‘Ticarette atak, sporda çevik’ olarak belirledik. Özellikle pandemi sürecinde, zorunlu olarak uygulanan kapanmalar döneminde ticaret erbabımız, iş insanlarımız ve sanayicilerimiz büyük zorluklar çektiler. Bu sloganla, iş dünyamıza moral vermeyi planladık. İnanıyorum ki ekonomik göstergelere göre başlayan toparlanma eğilimi hızlanacak ve iş dünyamız, rahat nefes almaya başlayacaktır.”

SPORDA BÜYÜK BAŞARI

Afyonkarahisar’ın spor alanında son 10 yılda büyük bir atılım gerçekleştirdiğini vurgulayan Serteser, “Afyonkarahisar, bilhassa son 10 yılda spor alanında büyük atılıma imza attı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şu anda futbol, basketbol ve voleybol gibi en çok takip edilen 3 branşın 3’ünün de profesyonel liginde takımı olan, bizim ölçeğimizde başka bir Anadolu şehri yok. Bu, çok büyük bir başarıdır. Spor Kulüplerimiz’in Başkanları’na, Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, teknik heyetlerine, oyuncularına ve takımlarımızı destekleyen Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımız’a, ayrıca takımlarımızın sponsorlarına çok teşekkür ediyorum. Yine, Kocatepe Spor Kompleksi’nin içinde yer alan Motor Sporları Merkezi bu yıl hem MXGP Turkey, hem de MXGP Afyon Dünya Motokros Şampiyonaları’na ev sahipliği yapacak. 1-8 Eylül tarihleri arasında ilimiz yurtiçi ve yurtdışından pek çok misafiri ağırlayacak. Dünyanın ilgiyle izleyeceği, Cumhurbaşkanlığımız tarafından himaye edilen MXGP organizasyonunda emeği geçen Türkiye Motosiklet Federasyonu’na ve ilimiz yöneticilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

15.ATSO Spor Oyunları’nı kurum, kuruluş ve firmaların destekleri ile düzenlediklerini belirten Serteser, “15. ATSO Spor Oyunları’nı Odamız olarak düzenlerken elbette kurum ve kuruluşların da desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Afyonkarahisar Valiliğimiz ve Afyonkarahisar Belediyemiz, her zaman olduğu gibi ATSO Spor Oyunlarımız’ın yapılması sürecinde de yanımızda oldu. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek nezdinde Valiliğimiz ve Belediyemiz’e teşekkür ediyorum. Bu yıl, sponsorlarımızı Ana Sponsor, Etkinlik Sponsoru, Elmas Sponsor, Platin Sponsor, Altın Sponsor ve Gümüş Sponsor olarak gruplandırdık. Her grupta yer alan kurum, kuruluş ve işletmelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yine her zaman yanımızda olan, yayınladıkları haberlerle bizlere destek veren değerli gazeteciler, internet habercileri ve radyoculara teşekkür ediyorum. 2019’da düzenlediğimiz 14. ATSO Spor Oyunları’nda birlikte çalıştığımız Limit Sensin ekibi ile bu yıl yine beraberiz. Heyecanlı, dinamik ve başarılı Limit Sensin ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

EN UZUN SOLUKLU SPOR ORGANİZASYONU

Konuşmasında ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi’ne ayrıca teşekkür eden Serteser, “Bir özel teşekkürü de ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi hak ediyor. Komite Başkanımız Sayın Mustafa Gül, Komite Üyelerimiz Sayın Ahmet Şükrü Köse, Sayın Akif İşbilir, Sayın Hayrettin Güzbey ile Genel Sekreterimiz Sayın Ali Şenol’a ve Odamız personeline huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İlk günden itibaren yaptıkları istişareler sonucunda bu güzel organizasyona imza atıyoruz” diye konuştu. Serteser, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Sözlerime son verirken Malazgirt Zaferi’ni, Büyük Taarruz’un yıldönümünü ve Zafer Bayramınız’ı kutluyor; Sultan Alparslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd olsun. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı 365 Oda-Borsa arasında bir Oda tarafından gerçekleştirilen en uzun soluklu organizasyonu olan ATSO Spor Oyunları’na yarışacak tüm yarışmacılara başarılar diliyor; sizleri tekrar sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#zaferbayramı #ATSO #zaferbayramı #hüsnüserteser
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı