15. ATSO SPOR OYUNLARI ŞÖLEN HAVASINDA BAŞLADI

ATSO Spor Oyunları bir yıl aradan sonra 15’inci kez düzenlendi. Yoğun katılımla başlayan 15. ATSO Spor Oyunlarının ilk günü şölen havasında geçti

15. ATSO SPOR OYUNLARI ŞÖLEN HAVASINDA BAŞLADI
15. ATSO SPOR OYUNLARI ŞÖLEN HAVASINDA BAŞLADI Admin
Bu içerik 80 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kocatepe Spor Kompleksi’nde şölen havasında gerçekleştirilen 15’inci ATSO Spor Oyunları Açılış Töreni’ne Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Fatih Serdar Köken, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş adına AFSÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Ertekin, İl Jandarma Komutanı J.Albay Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, il protokolü üyeleri, Oda ve Borsa temsilcileri, ATSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman, TOBB Afyonkarahisar Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ile firma temsilcileri katıldı.

NORMALLEŞME TAKVİMİNE UYGUN

Açılış töreninde konuşan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, 15.ATSO Spor Oyunları Açılış Töreni’ne katılan il protokol üyelerine hitap etti. Merdivenci, “2020 yılının Mart ayından bu yana dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla ATSO Spor Oyunlarımızı düzenleyememiştik. Bu yıl, aşılama ile birlikte başlayan normalleşme süreci, bizi cesaretlendirdi ve ATSO Spor Oyunlarımızı düzenlemeye karar verdik” dedi. Merdivenci, konuşmasına şöyle devam etti:“Spor; dostluk, barış ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir alandır. ATSO Spor Oyunlarımızda üyelerimiz arasındaki iletişimi güçlendirmeyi, ayrıca spor alanında farkındalık oluşturmayı hedeflemiştik. Bu hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum. Geride kalan 14 yılda, üye firmalarımız kendi aralarında rekabeti yaşarken centilmenliği de elden bırakmadı. Her karşılaşma sonunda kazananlar ve kaybedenler birbirilerini tebrik etti; sarılarak ve hatıra fotoğrafı çektirerek sahadan ayrıldılar. Bu güzel tablonun bu yıl da yaşanacağına inanıyorum.”

ZAFER BAYRAMI VURGUSU

ATSO Spor Oyunları’nın Zafer Haftası’nda düzenlenmesinin önemine dikkat çeken Merdivenci, “ATSO Spor Oyunlarımızın, Valiliğimiz tarafından Zafer Haftası programına alınması bize gurur veriyor. Bu vesile ile Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 99’uncu yıldönümünde Zafer Bayramınızı kutluyorum. 2021, aynı zamanda Malazgirt Zaferi’nin de 950’nci yıldönümü. Üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapan Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bütün komutanlarımızı ve kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Sözlerime son verirken, 15.ATSO Spor Oyunlarımızın gerçekleşmesinde katkısı olan Valiliğimize, Belediyemiz’, ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi’ne, sponsorlarımıza ve bizi yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyor; saygılar sunuyorum” diye konuştu.

VALİ VEKİLİ KEKLİK: GURUR DUYDUK

Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik de “Büyük Taarruz’un ve Büyük Zafer’in 99’uncu yıldönümünde, Zafer Haftası etkinlikleri çerçevesinde, gerçekten çok özel bir programda sizlerle bir aradayız. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından gerçekleştirilen 15. ATSO Spor Oyunları’nda bulunmaktan dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Bu organizasyonu devam ettiren ATSO Meclis Başkanımıza, ATSO Yönetim Kurulu Başkanımıza, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, Afyonkarahisar Belediyemize ve bu programda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, tüm katılımcılara da bu vesile ile başarı dileklerimi iletmek istiyorum. 15. ATSO Spor Oyunları’nın 365 Oda ve Borsa arasında en uzun soluklu spor organizasyonu olduğunu öğrendik ve gurur duyduk. Bu bir vizyon işi, kararlılık göstergesi. Bu önemli programın Zafer Haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilmesi de çok önemli bulduğum bir husus. Bu programı himayelerinde gerçekleştirdiğimiz Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek Beyefendi’nin sizlere selamlarını ve ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletiyorum”

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

Ağustos ayının “Zaferler Ayı” olduğuna dikkat çeken Keklik, “Ağustos ayı, milletimiz için zaferler ayı. İki parlak zafer, milletimizin kaderine yön vermiş ve tarihimize altın harflerle yazılmıştır. 26 Ağustos 1071 tarihinde, Sultan Alparslan komutasındaki kahraman ecdadımız Malazgirt Zaferi’ni elde ederek Anadolu’nun kapılarını bizlere açmış, bu kutsal toprakları vatan kılmamız için önemli bir dönüm noktası teşkil eden bir zafer elde etmişlerdir. Yüzyıllar sonra, İstiklal Savaşımız’ın Başkomutanı, devletimizin kurucusu, Cumhuriyetimiz’in banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında kahraman ecdadımız 26 Ağustos 1922 tarihinde Afyonkarahisar’da, bu kutlu şehirde Kocatepe’den başlayarak 5 gün, 5 gece süren Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonrasında binlerce şehit vererek 30 Ağustos günü, Dumlupınar’da zafer meşalesini yakmışlardır. Ben bu anlamlı gün vesilesiyle, başta Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımız’ın tüm kahramanlarını, Malazgirt’ten Milli Mücadele’ye, 15 Temmuz’dan bugünlere kadar kutsal Anadolu toprağını, kanıyla, canıyla bizlere vatan kılan bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla yâd ediyorum. Allah onlardan razı olsun” ifadelerini kullandı.

SPORUN BAŞKENTİ AFYONKARAHİSAR

Vali Vekili Keklik, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Afyonkarahisar tarihin, termalin, mermerin, lezzetin ve aynı zamanda sporun başkenti olan, ülkemizin en hızlı gelişen ve ilerleyen şehirlerinden bir tanesidir. Afyonkarahisar’da Sayın Valimizin Gökmen Çiçek Beyefendi’nin liderliğinde ve öncülüğünde değerli Milletvekillerimiz, değerli Belediye Başkanımızın birlik ve beraberlik ruhuyla işbirliği çerçevesinde, Afyonkarahisar halkımızın da güçlü desteğiyle çok önemli yatırımlar gerçekleştiriliyor. Afyonkarahisar, sahip olduğu spor tesisleri ve güçlü konaklama altyapısıyla gerek ulusal, gerekse uluslararası birçok sportif faaliyeti gerçekleştirebilecek, çok güçlü bir potansiyele sahiptir.”

KEKLİK’TEN TAM İSABET

15.ATSO Spor Oyunları, açılış konuşmalarının ardından Ayran İçme Yarışması, 100 metre ve 400 metre koşu yarışmaları ile devam etti. 15.ATSO Spor Oyunları’nın organizasyonunu üstlenen Limit Sensin ekibi adına Koordinatör Ali Cem Aktaş’ın sunduğu müsabakalardan sonra il protokolü üyelerinin katılımıyla Halat Çekme Yarışması yapıldı. Kamu kurumları yöneticileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ayrı iki takım oluşturduğu Halat Çekme Yarışması’nda, kazanan kamu kurumları yöneticileri oldu. İl protokol üyeleri, Halat Çekme Yarışması’ndan sonra bu yıl ilk kez ATSO Spor Oyunları’nda yer alan Ok Atma Yarışması’na katıldı. Afyonkarahisar Vali Vekili Mehmet Keklik, Ok Atmada gösterdiği isabetle büyük alkış aldı. İl protokolü üyeleri, geleneksel hâle gelen Penaltı Atışlarının ardından hatıra fotoğrafı çektirdi. 15. ATSO Spor Oyunları, Açılış Töreni’nden sonra, Ayak Tenisi, Penaltı Atışı, Ok Atma branşlarındaki müsabakalar ile devam etti.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#atso #atsosporoyunları #gökmençiçek #koronavirüs #mehmetkeklik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Dünyanın En Değerli Gözdesi
Dünyanın En Değerli Gözdesi