Rektörü ziyaret ettiler

İscehisar Kaymakamı ve İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kapar ve beraberindeki heyet, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı makamında ziyaret etti

Rektörü ziyaret ettiler
Rektörü ziyaret ettiler Admin
Bu içerik 104 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Ziyarette Kapar tarafından AKÜ’nün desteklediği Mermer Akademisi ile ilgili Rektör Karakaş’a bilgiler verildi. Kapar, Mermer Akademisinin, mermer sektöründe ürün kalitesinin geliştirilmesi, katma değerin yükseltilmesi, sektördeki yeni teknolojilerin kullanımının ve tasarıma dayalı ürünlerin üretiminin yaygınlaşması ve katma değeri yüksek ürünlerin ihracatının artırılmasını desteklemek amacıyla kurulduğunu belirtti.

FAALİYETLERİ ANLATTI

Kapar, Mermer Akademisinin Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2014 yılında ön fizibilitesi yaptırılarak, 2017 yılında kesin kabul alan “Mermer Sektöründe Katma Değerin ve İhracatın Artırılması” konulu güdümlü projenin çıktısı olduğunu kaydetti. Ziyarette Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi ile kurulan Mermer Akademisinin faaliyetleri ile bilgi alışverişi yapıldı.Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Mermer Akademisi Akademik Danışmanı Prof. Dr. Belkıs Özkara, İscehisar Mermer İhtisas OSB Müdürü Muhammed Bacaksız, Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Direktörü Özgür Demir, Mermer Akademisi Tasarım Sorumlusu Zakire Alimoğlu, Mermer Akademisi Stajyeri Maden Mühendisi Zişan Memiş de hazır bulundu.

>>ODAK HABER MERKEZİ

#muratpeker #zaferkalkınmaajansı #uğurkapar #mehmetkarakaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı