Mazlum milletlerin ilham kaynağıyız

Zafer Haftası kutlamaları Vali Gökmen Çiçek tarafından verilen kabul töreni ile tamamlandı

Mazlum milletlerin ilham kaynağıyız
Mazlum milletlerin ilham kaynağıyız Admin
Bu içerik 104 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Her bir günü ayrı bir coşku ve gururla geçen Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri, 30 Ağustos kabul töreni ile tamamlandı. Vali Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen Kabul Töreni’nde konuklarını ağırladı.

Korel Termal Otel’de düzenlenen Kabul Töreni’ne Vali Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek, Milletvekilli İbrahim Yurdunuseven ve eşi Elif Yurdunuseven, Zafer Haftası kutlamaları için ilimize gelen misafir generaller, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp ve eşi Fatma Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek, AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Nurullah Kaya, kaymakamlar, siyasi partilerin il temsilcileri, askeri erkân ile daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, siyasiler, sivil toplum örgütü temsilcileri, oda ve dernek başkanları katıldı.

ANADOLU’YA ATILAN EN BELİRGİN İMZA

Törende konuşan ve 30 Ağustos Zaferi’nin dünyanın mazlum milletlerine ilham kaynağı olduğunu belirten Vali Gökmen Çiçek; “Aziz milletimizin Anadolu’ya attığı en belirgin imzalardan biridir 30 Ağustos zaferi. Bugün, bir milletin topyekün orduya dönüşüp destan yazdığı kutlu zaferin yıl dönümündeyiz. 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Ovası’nda elde edilen zaferle Anadolu topraklarıyla tanışan ve bu toprakları yurt edinen milletimiz, yine bir 26 Ağustos sabahı 99 yıl önce Afyon Ovası’nda Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz ile bu topraklara mührünü vurmuştur. Büyük Taarruz zaferi ve 30 Ağustos’ta elde ettiğimiz zafer sadece topraklarımızın korunmasının ve kurtuluşun ötesinde, dünyanın mazlum milletlerine ilham kaynağı olmuştur” dedi.

AZİZ MİLLETİMİZ GÜCÜNÜ VATAN SEVGİNDEN ALMIŞTIR

“Bu aziz millet girdiği her savaşta gücünü toptan, tüfekten değil her daim imandan ve vatan sevgisinden almıştır” diyen Vali Gökmen Çiçek: “Anadolu’yu bizlere yurt yapan Sultan Alparslan’da, bu toprakların ebediyen Türk yurdu olduğunu ispatlayan, cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te bu güce yaslanmışlardır. 99 yıl önce elde ettiğimiz şanlı zaferin, 30 Ağustos’un mesajı açıktır; bizler var oldukça bu topraklarda ebediyen Türk Bayrağı dalgalanacaktır. Bu millet var oldukça Seyit Onbaşılar, Nene Hatunlar, Yüzbaşı Agâhlar, Ömer Halisdemirler, Fethi Sekinler ve nice isimsiz kahramanlar hiç bir zaman bitmeyecektir. Bu vesileyle, başta bu büyük zaferin mimarı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş’un bütün şehit ve gazilerini, bin yıldır bu bayrak uğruna şehit ve gazi olmuş bütün vatan evlatlarını rahmet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAF ALTI 1: Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek, davetlileri ile yakından ilgilendi.

 

FOTOĞRAF ALTI2: Vali Gökmen Çiçek, gazilerimiz uzun süre sohbet etti.

 

FOTOĞRAF ALTI 3: Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Emin Güzbey, Mehmet Abdioğulları, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş’ın neşeli halleri objektiflere yansıdı.

FOTOĞRAF ALTI 4: İlimize yeni atanan Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar Köken Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

FOTOĞRAF ALTI 5: Afyonkarahisar 2. Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Bekir Koçak, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile özçekim yaptı. Koçak’ın özçekimi objektiflere yansıdı.

FOTOĞRAF ALTI 6: Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt eşi Esra Küçükkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Emin Güzbey eşi Semra Güzbey, Mehmet Abdioğulları, Canser Kuzu, Gazeteciler Ahmet Uçmak ve Gökhan Kocaaslan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

FOTOĞRAF ALTI 7: Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, MHP’li İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Zeki Ertürk ile sohbeti objektiflere yansıdı.

FOTOĞRAF ALTI 8: Vali Gökmen Çiçek ile Belediye Başkanı Mehmet Zeybek resepsiyona katılan çocuklar ile yakından ilgilenip onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

FOTOĞRAF ALTI 9: Vali Gökmen Çiçek ile Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Güzbey, resepsiyonda uzun süre sohbet ettiler.

 FOTOĞRAF ALTI 10: İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp ve eşi Fatma Alp, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Emin Güzbey, Mehmet Abdioğulları, Canser Kuzu, resepsiyonda bir araya gelerek uzun süre sohbet ettiler.

FOTOĞRA ALTI 11: AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiye Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Emin Güzbey, Mehmet Abdioğullarıresepsiyonda bir araya geldi.

FOTOĞRAF ALTI 12: Vali Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek, Milletvekilli İbrahim Yurdunuseven ve eşi Elif Yurdunuseven, Zafer Haftası kutlamaları için ilimize gelen misafir generaller, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp ve eşi Fatma Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek, şehit aileleri ile yakından ilgilenerek, sohbet ettiler.

FOTOĞRAF ALTI 13: Vali Gökmen Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek eşleri ile birlikte davetlilerin masalarına giderek tüm konuklarla tek tek tokalaştı ve bayramlarını tebrik etti.

 

#mehmetzeybek #gökmençiçek #sümeyraçiçek #sevimzeybek #mehmetemingüzbey
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar devam ediyor
Çalışmalar devam ediyor
Çöl yalnız bırakmıyor
Çöl yalnız bırakmıyor