AKÜ yüzyüze başlayacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi Eğitim Planlamasını yaptı. AKÜ’de eğitim-öğretim yüzyüze yapılacak

AKÜ yüzyüze başlayacak
AKÜ yüzyüze başlayacak Admin
Bu içerik 107 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AKÜ’lü öğrencilerin büyük bir sabırsızlıkla beklediği açıklama Üniversite Yönetiminden geldi.2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Güz döneminde öğretim şekli nasıl olacak? Bunun cevabı AKÜ’nün resmi internet sitesinden verildi. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyindeki tüm bölüm/programlarda eğitim-öğretim faaliyetleri yüz yüze yürütülecek. Ön lisans ve lisans düzeyindeki programlarda derslerin % 40’ına kadarı Uzaktan Öğretim Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden senkron (eş zamanlı) olarak yürütülecek. Bu dersler 6 Eylül’den itibaren akademik birimlerin web sayfasında görülebilecek. Uzaktan Öğretim Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden eş zamanlı olarak yürütülecek derslerin en az bir ders saati (50 dakika) canlı olarak yapılacak ve kalan ders saatlerinde forum açılacak. Yüz yüze yapılacak derslerde dersliklerdeki fiziksel mesafe gözetilerek derslerdeki sınıf mevcuduna göre sınıflar gruplara bölünerek seyreltilebilecek, aynı ders birden fazla grupta yapılabilecek. Yüz yüze yapılacak derslerde bir ders saati süresi 40 dakika olacak ve bu derslerde blok ders yapılmayacak. Yüz yüze ve eş zamanlı olarak yürütülen derslerde devam mecburiyeti aranacak, öğrencilerin Covid nedeniyle karantinaya alınması durumunda, karantina süresi devamsızlıktan sayılmayacak. Uzaktan Öğretim Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden eş zamanlı olarak yürütülen derslerde, haftalık her ders için canlı derse katılan veya canlı ders videosunun tamamını bir hafta sonraki aynı ders saatine kadar herhangi bir günde izleyen öğrenciler devam şartını sağlamış olarak kabul edilecek”

HES KODU SORGULANACAK

“Sınavlar nasıl yapılacak?” sorusunun da cevap bulduğu açıklamada, “Ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki programlarda ara sınav, mazeret, yarıyıl sonu, bütünleme ve tek ders gibi sınavlar yüz yüze yapılacak. Ön lisans ve lisans programlarında azami sürelerini doldurmuş olan öğrencilere tanınan ek sınavlar da yüz yüze yapılacak. Covid tedbirleri kapsamında kampüslere girişte nasıl bir uygulama olacak? Öğrencilerin ve misafirlerin kapalı alanlara, gerekli görüldüğü hallerde kampüs alanlarına girişlerinde HES Kodu sorgulaması yapılacak. Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen Türkçe Yeterlik Belgesi kursları ile Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen sertifika programlarının eğitim şeklini birim yönetim kurulları belirleyecek. Üniversite Senatosu’nun aldığı bu kararlar, salgının seyrine göre üst kuruluşların alacağı kararlar doğrultusunda güncellenebilecek ve web sayfasından paylaşılacak” denildi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#covid19 #AKÜ #ögrenci #eğitim #HESkodu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bisikletten düşen genç yaralandı
Bisikletten düşen genç yaralandı
Yankıları Devam Ediyor
Yankıları Devam Ediyor