Uluslararası dev şampiyona

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in öncülüğünde ilimiz uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Motokros Şampiyonası etkinlikleri ile dikkatleri üzerine çeken şehrimizde bu kez de Ekim ayı içinde Uluslararası Afyonkarahisar Arap Boksu ve Kicboks Şampiyonası düzenlenecek

Uluslararası dev şampiyona
Uluslararası dev şampiyona Admin
Bu içerik 90 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in spor şehri Afyonkarahisar sloganı ile yatırımları sürerken şehrimiz birçok organizasyonda söz sahibi olmayı sürdürüyor. İlimizde Uluslararası Afyonkarahisar Arap Boksu ve Kicboks Şampiyonası düzenlenecek. Belediye, Valilik ve FİBA işbirliğinde 29-30-31 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan şampiyonanın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK”

Düzenlenen lansman toplantısında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, sportif faaliyetlerin düzenlenmesi ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmak için kararlılık mesajı verdi. Afyonkarahisar’ı dünyaya tanıtmak için tüm imkanları seferber ettiklerini kaydeden Başkan Zeybek “Kadim şehrimiz Afyonkarahisar’ın uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapması için gelen teklifleri değerlendirmenin dışında Belediye olarak ekiplerimiz ile birlikte şehrimizin sportif alanlarda daha aktif olması adına adım atmaktan geri durmuyoruz. Şehrimizin tanıtımı Dünyaya aktarılması için gayretlerimiz sürüyor. Afyonkarahisar’a davet ettiğimiz Boks Federasyonu temsilcileri şehrimizde bu şampiyonanasın yapılmasını istedi, uygun şartları belediye olarak sağlayabileceğimizi düşündük ve Eylül ayında şampiyonanın Afyonkarahisar’da yapılmasına imkân tanıyamaya karar verdik” dedi.

62 ÜLKEDEN CANLI YAYINLANACAK

Düzenlenecek şampiyonanın 62 ülkeden naklen yayınlanacağını Başkan Zeybek; “29- 30- 31 Ekim’de yapılmasını planladığımız şampiyona 62 ülkede naklen yayınlanacak. Sayın Valimiz ve Milletvekillerimiz ile birlikte tek gayemiz Afyonkarahisar’ı farklı alanlarda tanıtmak, güzide şehrimizi hak ettiği yere getirmek. Bu yolda bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Spor yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Yaptığımız spor Kompleksleri birçok ünlü futbol, voleybol gibi önde gelen spor branşlarından kulüpleri ağırlıyor.” dedi. 

SOSYAL YAŞAMA KATKIDA BULUNUYORUZ

Alt yapıya sporcu yetiştirmeye imkân sağlarken aynı zamanda şehrimizde sporcu nesiller yetiştirdiklerini kaydeden Başkan Zeybek; “Afyonkarahisar’da termal otel sayımız ve yatak kapasitemiz oldukça fazla, misafirlerimizi güvenle ve huzurla ağırlıyoruz. Etkinliklerimize destek veren otellerimizi de teşekkürlerimi sunuyorum. Termalde ve Gastronomi de söz sahibi olmanın yanı sıra sporda da söz sahibi olmakta iddialıyız. Bizim amacımız zaferlerin şehri Afyonkarahisar’ı halkımızı sosyal ve kültürel faaliyetler ile buluşturmak, sosyal yaşama katkı sağlayabilmektir. Şampiyonanın ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, Orta Doğu basın camiası ve şehrimizin yerel basınına teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

#mehmetzeybek #afyonbelediyesi #gastronomi #spor #motokrosşampiyonası #boksşampiyonası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı