MotoFest büyük bir coşku ile başladı

Dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olan MotoFest Afyonkarahisar heyecanı ünlü sanatçıların konserleri ile başladı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu iş birliğinde gerçekleşen etkinliğin ilk günü coşku dolu anlara sahne oldu

MotoFest büyük bir coşku ile başladı
MotoFest büyük bir coşku ile başladı Admin
Bu içerik 97 kez okundu.

Afyonkarahisar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in önderliğinde uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda sekiz gün sürecek MotoFest etkinlikleri Motorsporları Merkezi’nde Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli konserleri ile başladı. Gün içinde 10’dan fazla çeşitli spor aktivitelerinin yapıldığı alanda akşam ise ünlü sanatçılar Afyonkarahisarlılar ile buluştu. Spor turizminin en büyük etkinliklerinden dünyanın en önemli motokrosçularının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası kapsamında şehrimiz ünlü sanatçıları ağırlıyor.

MOTOFEST SAYKOLAR VE MUSTAFA CECELİ

Şampiyonanın ilk gününde önce Necati ve Saykolarrock müzik grubu ardından Mustafa Ceceli sahne aldı. Ünlü sanatçılar birbirinden güzel eserleri Afyonkarahisarlılar için seslendirdi. Binlerce kişinin katılım sağladığı konserlerde vatandaşlar doyasıya eğlendi. Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli muhteşem bir performans sergiledi.        

HERKESİ AFYONKRAHİSAR’A DAVET EDİYORUZ

Konser için Afyonkarahisar’a gelen Necati ve Saykolar ile Mustafa Ceceli Belediye mikrofonlarına açıklama yaparak herkesi zafer şehrimiz Afyonkarahisar’a davet ettiler. Sanatçılar organizasyonda emeği geçen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Federasyon yetkililerine teşekkürde bulundu. Grup adına açıklama yapan vokalist ve sazcı Necati Karadayı; “Harika bir ortam harika bir festivalde sahne aldı. Böyle ortamlarda müziğimizi daha güzel yaydığımızı düşünüyorum. Necati ve Saykolar olarak performans grubu olduğumuz için Afyonkarahisar’dan güzel bir sinerji aldık. Afyonkarahisar’ın havası o kadar serin ki sıcak günlerden kurtulup burada bu havayı teneffüs etmek bizi mutlu etti. Termalin Başkenti Afyonkarahisar artık kültürel etkinlikler ile de adından söz ettiriyor. Herkesi bu şehre davet ediyorum, mutlaka gelsinler, Gastronomi lezzetlerini yerinde tatma imkânı bulsunlar” diye konuştu.

SUCUK VE KAYMAK MUTLAKA TADILMALI

Pop Müziğin sevilen sanatçısı, aranjör ve albüm yapımcısı Mustafa Ceceli ise sahne öncesi heyecanını bu sözlerle aktardı. Ceceli;  “Pandemi sebebi ile Afyonkarahisar’a gelişimiz ertelenmişti. Ama nihayet Afyonkarahisarlılar ile yılın en büyük organizasyonu MotoFest’te buluştuk. Yoğun bir ilgi var bende sahnede olmak için can atıyorum. Emeği geçen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e ve Federasyon ekibine teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan bu organizasyon kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür ediyoruz. Herkes Afyonkarahisar’a gelmeli bu heyecana ortak olmalı ve Afyonkarahisar’ın meşhur sucuğu ve kaymağının tadına bakmalı. Burada olmaktan çok mutluyum, sevenlerime teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. Dört saat boyunca festival alanında Saykolar ve Ceceli’nin verdiği konserler ile Afyonkarahisarlılar gönüllerince eğlendi, hayatın karmaşasından uzak sanat dolu anlar yaşadı. Türkiye'nin ve dünyanın motokrosun yıldızlarını motosiklet tutkunlarıyla buluşturacak MXGP of Turkey ve MXGP of Afyon yarışları ise 4 Eylül’de Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde düzenlenecek. >>ODAK HABER MERKEZİ

#mehmetzeybek #MXGP #mustafaceceli #pandemi #necativesaykolar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere geçit yok
Dilencilere geçit yok
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı