Türk tarihi zaferlerle doludur

Dinar Belediyesi tarafından Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın talimatlarıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında organize edilen Zafer Bayramı kutlamaları vatandaşlardan büyük ilgi gördü

Türk tarihi zaferlerle doludur
Türk tarihi zaferlerle doludur Admin
Bu içerik 105 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Dinar Belediyesi’nin düzenlediği Zafer Bayramı kutlama etkinliklerinde sahneye çıkan ünlü sanatçı İnci Mercan ve Osman Öztekin etkinliğe katılan vatandaşlara unutamayacakları bir gece yaşattı.Zafer Haftası kutlama etkinliklerine, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, Dinar İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Necip Kacar, Dinar İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, Dinar İlçe Müftüsü Ramazan Avcı, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, CHP İlçe Başkanı Ali Arıkan, Tatarlı Belediye Başkanı Şuayyup Çiçek, Karaadilli Belediye Başkanı Mesut Ulusoy, Dinar İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Çetin, Bilal Demiröz, Murat Orhan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Tevfik Kılıçkaya, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

TÜRK ULUSUNUN DİRİLİŞİ

Zafer Haftası Kutlamaları Saat 20.00’de Zafer Yürüyüşü ile başladı. Coşkulu bir kalabalık ile gerçekleştirilen zafer yürüyüşünün ardından belediye hizmet binası önünde kurulan etkinlik alanında Saygı duruşunda bulunulmasının ardından belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı gerçekleştirdi. Başkan Sarı konuşmasında; “Bugün burada sizlerle birlikte bu anlamlı ve önemli günü kutlamanın mutluluk ve gururu içindeyim. Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Dumlupınar savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir.26 Ağustos günü Malazgirt Savaşı’yla Anadolu’nun Türklere kapılarını açan kahraman ordumuz; 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak kutladığımız Başkomutanlık meydan Muharebesi’yle de Anadolu topraklarının “Türk Vatanı” olduğunu, önünde durulmaz bir iradeyle düşmana ispatlamıştır. Ağustos ayı milletimiz için zaferler ayıdır. Anadolu’yu yurt tutmamızı sağlayan Malazgirt zaferi bu aydadır. Anadolu Türk İslam birliğini temin ettiğimiz çaldıran zaferi bu aydadır” dedi.

AĞUSTOS ZAFER AYIDIR

Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankayaise, “26 Ağustos 1071’de Sultan Alparslan elli bin kişilik ordusuyla iyi yüz bin kişilik ordusu Bizans ordusunu yendikten sonra şükür namazı kılınmıştır. Şükür namazının ardından Sultan Alparslan askerlerine ithafen şu sözü söylemiştir. Size öyle bir vatan aldım ki ebediyen sizin olacaktır. Bu duygun ve düşüncelerle bizlere bu vatanı emanet eden Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları şehitlerimiz ve gazilerimizin hepsini şükranla yad ediyorum.” dedi. Milletvekili Ali Özkaya ise yaptığı konuşmasında; “Dinar Belediyemiz tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine hoş geldiniz sefa getirdiniz. Ağustos Müslüman Türk’ün zafer ayıdır. Anadolu’ya girişimiz Malazgirt ile başladı. Mercidabık, Ridaniye gibi zaferlerin yaşandığı aydır. Afyonkarahisar’ın mebustaki bir temsilcisi olarak bu milletin yanında çelik gibi olmak yakışır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve istiklal mücadelesi için can veren şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın tamamlanmasının ardından Belediyemiz tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu Kurumlar arası Voleybol Turnuvası’nda dereceye giren takımların kupa takdimi ve turnuvaya katılan takımlara katılım belgesi törenine geçildi.Turnuvada 1.Olan Dinar Belediye Spor Voleybol takımının kupasını AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 2. Olan Dinar Adliyesi Voleybol Takımının kupasını Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, 3.Olan Dinar Devlet Hastanesinin kupasını Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Turnuvanın en centilmen takım olarak seçilen Orman İşletme Müdürlüğü’ne kupası Dinar Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler tarafından takdim edildi.Ödül törenin ardından ilk olarak Osman Öztekin sahne aldı. Osman Öztekin’in birbirinden güzel şarkılarına vatandaşlar eşlik etti. Osman Öztekin’in konserinin ardından sahneye çıkan ünlü sanatçı İnci Mercan sahnede vatandaşlara coşkulu anlar yaşattı. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#selamikapankaya #aliözkaya #dinarilçesi #voleybolturnuvası #devlethastanesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı