Dev organizasyon büyük bir coşkuyla başladı

Afyonkarahisar’ın dünyada ilk kez aynı hafta içerisinde iki etaba ev sahipliği yapacağı Dünya Motokros Şampiyonasının açılış seremonisi yapıldı.Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde 4-5 Eylül tarihlerinde MXGP of TURKEY, 7-8 Eylül tarihlerinde ise MXGP of AFYON ismiyle düzenlenecek dev organizasyonun açılışına Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven,Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay,Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Çoşkun Karadaeniz, il protokolü ve yarışçıların katılımıyla gerçekleşti

Dev organizasyon büyük bir coşkuyla başladı
Dev organizasyon büyük bir coşkuyla başladı Admin
Bu içerik 103 kez okundu.

Afyonkarahisar’ın dünyada ilk kez aynı hafta içerisinde iki etaba ev sahipliği yapacağı Dünya Motokros Şampiyonasının açılış seremonisi yapıldı.Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde 4-5 Eylül tarihlerinde MXGP of TURKEY, 7-8 Eylül tarihlerinde ise MXGP of AFYON ismiyle düzenlenecek dev organizasyonun açılışına Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven,Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay,Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Çoşkun Karadaeniz, il protokolü ve yarışçıların katılımıyla gerçekleşti.Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu düzenlenecek organizasyonla şehrimizin ismini tüm dünyaya duyuracaklarını aktardı.

YENİ YARIŞLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ

Başkan Zeybek konuşmasında; “Covid-19 nedeniyle 2020 yılında yapamadığımız şampiyonayı bu yıla ertelemiştik. Erteleme sonucu şampiyona bereketlendi. Bu yılki şampiyonayı dolu dolu festival şeklinde yapalım diye düşünürken, Motokros’un 9. ayağı MXGP Türkiye diye adlandırılırken, 10. ayağı İtalya’da planlanırken ‘Güvenli Ülke Türkiye’ sloganıyla 10. ayağı da Afyon’a aldık. 2021 MXGP PF Afyon diye şehrimizin ismi ön plana çıkan bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağız. 4-5 Eylül 2021 tarihinde şampiyonanın 9. ayağı, 7-8 Eylül 2021 tarihinde de şampiyonanın 10. ayağını gerçekleştireceğiz. Çünkü bizim pistimiz dünyanın en iyi pistidir. Dünyanın en iyi padok ödülünü alan bir piste, komplekse sahibiz. İnşallah bu yılda ödüllerin tamamını toplayacağımıza eminim.  Sizler destek verdikçe bizler yenilerini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

3.1 MİLYAR İZLEYİCİ TARAFINDAN İZLENİYOR

 Dünyanın en iyi motokrosçularının yarışacağı yarışlar bugün Dünya Motokros Şampiyonası, 7,3 milyar kişinin yaşadığı 180 ülkede yayınlanıyor ve ölçümlenmiş 3.1 milyar izleyici tarafından izleniyor. Dünyanın dört bir yanından gelen sporcuların katılımıyla gerçekleşen Motokros Yarışları Afyon'da kıyasıya bir mücadele ile başladı. Sporcuların yarışta verdikleri mücadele seyircilerin nefesini kesti. Büyük bir heycanla süren yarışların sonuçları ise merak konusu.

HABER: BETÜL ÖZDEMİR

 

#mehmetzeybek #gökmençiçek #veyseleroğlu #ibrahimyurdunuseven #aliözkaya #motokrosşampionası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Dünyanın En Değerli Gözdesi
Dünyanın En Değerli Gözdesi