Her zaman karşılarında duracağız

Afyonkarahisar İstişare Toplantısı'nda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı konuşmada, HDP'nin, Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı olduğunu ve bu işlevini inkar etmediğini belirtti. Anayasa Mahkemesinin, kapatma davasını milletin bekası bağlamında sonuçlandırmadığı takdirde HDP ile PKK arasındaki bağlantı onaylamış ve bölücülüğü resmen aklamış olacağını söyledi

Her zaman karşılarında duracağız
Her zaman karşılarında duracağız Admin
Bu içerik 88 kez okundu.

Gerçekleştirilen toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyon İl Başkanı Mehmet Kocacan, Afyon İl Teşkilatı ve birçok İl Başkanları katıldı. Toplantıda Kurulan Divan heyetinde ise Semih Yalçın ve Başkan Kocacan yanı sıra, MHP MYK Üyelerinden Özgür Bayraktar, Abdullah Bahadır Alperen, Kadir Şekerci, Adem Yurdagül şeçildi.

“TEMİZE ÇIKARSA TARİHE GEÇER”

MHP'nin uzun zamandır HDP’nin kapatılması için çaba gösterdiğini ve sonunda Anayasa Mahkemesinde HDP için kapatma davası açıldığını anlatan Yalçın, "Anayasa Mahkemesi, kapatma davasını milletimizin bekası bağlamında sonuçlandırmadığı takdirde HDP ile PKK arasındaki iltisağı onaylamış ve bölücülüğü resmen aklamış olacaktır. Anayasa Mahkemesi, HDP PKK'yı temize çıkaran mahkeme olarak tarihe geçecektir” dedi.

“ŞİDDETLE KARŞILARINDAYIZ”

Milletin hayati çıkarlarını ve egemenlik haklarını gözetmeyen hukuki karar ve içtihatların, adaleti iğdiş etmekten, bölücülük ateşine odun atmaktan başka sonuç vermeyeceğini ifade eden Yalçın,"Türk milletinin birlik ve dirliği, devletimizin bekası aleyhine karar veren mahkeme, meşruiyetini yitirir. Bu noktada MHP, milletimizin birlik ve beraberliğine, egemenlik haklarına yönelen gerek siyasi gerekse siyaset dışı her türlü tutum ve davranışın, her türlü girişimin, her türlü karar ve tasarrufun şiddetle karşısında duracaktır” ifadelerini kullandı.

“HELP TURKEY NARALARI ATANLAR ONLAR”

Yalçın konuşmasının devamında, Türkiye'nin, 21. yüzyıl ve sonrası için önünde çok büyük küresel hedefleri olduğunu belirterek bu hedeflere ulaşmanın yolu, öncelikle terörü sonsuza kadar tarihe gömmek olduğunu belirtti. Yalçın, “Terör üreten partileri kapatarak Türkiye'nin gündeminden çıkarmaktan geçmektedir” ifadelerine değindi. Antalya ve Muğla başta olmak üzere birçok yerde teröristlerce çıkarılan yangınlar dolayısıyla "Help Turkey" naraları atarak Türkiye'yi rezil etme yarışına girenlerin aynı çevreler olduğunu dile getirdi.

“TERRÖRE KARŞI DİLLERİ LAL OLDU”

Bir kaos durumunda yardım istenecek, dayanılacak tek güç ve iradenin milletin bizzat kendisi olduğunu vurgulayan Yalçın, şöyle devam etti; "Marksistlerin yuvası, terör militanlarının hamisi işlevini üstlenen CHP ile hempalarının Türk milletine mensubiyet şuuru ve aidiyet hissi yok olmuştur. HDP'yi aklayıp masum göstermeye çalışan CHP ve öteki zillet sözcülerinin dilleri, evlatlarını bu kanlı terör acentesinin elinden kurtarmaya çalışan ailelerin göğe yükselen feryadı ve cesur protesto gösterileri karşısında lal olmaktadır” diye konuştu.

“HEDEF 2023 SEÇİMLERİ”

CHP ve yancıları, anaların babaların sesine kulaklarını tıkadığına değinen Yalçın, "MHP'nin, Türkiye'nin önünü kesmek isteyen harici ve dahili planları boşa çıkarmak için belirlediği stratejik hedefler doğrultusunda, "Güçlü siyaset, lider Türkiye, hedef 2023" sloganıyla 2023 seçimleri ve sonrasına şimdiden hazırlandığını aktaran Yalçın, "Bundan sonra 9 ilimizde düzenlenecek istişare toplantılarının gayesi, söz konusu slogan çerçevesindeki çalışmaları hızlandırmaktır" dedi. HABER : TAYFUN ATMACA

#mehmetkocacan #mehmettaytak #MHP #CHP #PKK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bisikletten düşen genç yaralandı
Bisikletten düşen genç yaralandı
Yankıları Devam Ediyor
Yankıları Devam Ediyor