Eğitime büyük yatırım yaptık

Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yeni eğitim öğretim sezonunun başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Prof. Dr. Eroğlu, “İlimizde eğitime 2003-2021 yılları arasında 560 Milyon TL yatırım yaptık”

Eğitime büyük yatırım yaptık
Eğitime büyük yatırım yaptık Admin
Bu içerik 87 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yayınladığı mesajında, “Geleceğimizin teminatı yavrularımız 6 Eylül Pazartesi itibariyle yeni eğitim – öğretim yılına başladılar. Bu vesileyle 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının; Milli Eğitim Camiasına, öğrencilerimize, değerli öğretmenlerimize ve kıymetli velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle son bir yıldır yavrularımız okullarından uzak kalmışlardır. Öğrencilerimiz bu eğitim – öğretim yılı ile birlikte özlemini çektikleri okullarına, arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuşacaklardır. Böyle bir sürecin tekrardan yaşanmaması için öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul çalışanları “TMM” dediğimiz Temizlik, Maske ve Mesafe kurallarına riayet etmelidir. Öğretmenlerimiz ve okul çalışanlarımız öncelikle kendi sağlıkları açısından ve öğrencilerimizin sağlıkları açısından muhakkak aşılarını geciktirmeden yaptırmalıdır. Hükümetlerimiz döneminde eğitim her zaman en öncelikli konuların başında gelmektedir. Ülkemizde eğitim konusunda; hükümetlerimiz döneminde son 19 yılda muazzam yatırımlar yapıldı. Afyonkarahisar’ımız da bu yatırımlardan 560 milyon TL’lik büyük bir pay aldı” dedi.

ÖĞRENMENİN YAŞI YOKTUR

İlimize son 19 yılda yapılan yatırımları açıklayan Eroğlu, “Afyonkarahisar’da hükümetlerimiz döneminde son 19 yılda;2002 yılında 5.126 olan derslik sayısını 2021 yılında 8.042’ye çıkardık. Böylece derslik başına düşen öğrenci sayısını azaltarak öğrenimi daha verimli hale getirdik. 2002 yılında 6.140 olan öğretmen sayısını, 2021 yılında 10.156’ya yükselttik.2003 yılında başlattığımız Ücretsiz Ders Kitabı Projesi ile öğrencilerimiz ve velilerimizin kitap alma çilesine son verdik. Çocuklarımız artık sınıflarına girdiklerinde kitaplarını sıralarının üstünde buluyorlar. Son 18 yılda öğrencilerimize takriben 57 milyon TL maliyetle 27,6 milyon adet ders kitabını ücretsiz olarak dağıttık.Eğitim ile teknoloji bizimle tanıştı. Bu kapsamda; 12 bin 624 adet bilgisayarı okullarımıza gönderdik. 662 sınıfa ADSL bağlantısı(internet) sağladık.Toplam 468 Bilişim Teknoloji Sınıfı kurduk.Afyonkarahisar’daki okullarımıza Fatih Projesi kapsamında; 5 bin 401 Etkileşimli Tahta, 699 Çok Fonksiyonlu Yazıcı, 41 Doküman Kamera, 11 bin 592 Tablet Bilgisayar gönderdik. “Öğrenmenin yaşı yoktur” prensibiyle çıktığımız yolda 2003-2021 yılları arasında 21 bin 208 kişiye okuma ve yazma öğrettik” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #veyseleroğlu #eğitim #ögrenci
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Gizemli Şehir Hayran Bıraktı
Dünyanın En Değerli Gözdesi
Dünyanın En Değerli Gözdesi