AVŞAR EMAYE İHRACAT ŞAMPİYONU OLDU

Avşar Emaye A.Ş. 2019 yılı ihracat birinciliğini 2020 yılında da devam ettirdi.Avşar Emaye A.Ş. Genel Müdürü Murat Tabak, “Avşar Emaye olarak takım ruhu ile hareket ettik ve tüm çalışanlarımızın katkısı ile ihracatımızı 2020 yılında %85 oranına çıkarttık ve bugün bu birincilik ödülünü kazandık”

AVŞAR EMAYE İHRACAT ŞAMPİYONU OLDU
AVŞAR EMAYE İHRACAT ŞAMPİYONU OLDU Admin
Bu içerik 102 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), İstanbul Swiss Otelde “İhracatın Metalik Yıldızları” ödül töreni gerçekleştirdi.2020 yılında ihracat ile yıldızlaşan üyelerine ödülleri dağıtıldı.Ödül törenine Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay  ve TİM Başkanı İsmail Gülle katıldılar. Döküm ve Emaye Mutfak eşyaları kategorisinde ihracat rakamlarında birinciliğe hak kazanan Afyon’umuzun gururu Avşar Emaye A.Ş.  oldu. İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki konuşmasında 2020 yılında pandemiye rağmen Türk sanayicisinin çok büyük kahramanlık örneği göstererek ihracat rakamlarında rekorlar kırdığını, 2021 yılında yeni rekorların geleceğinin müjdesini verdi.

2020 YILINDA YÜZDE 85’LİK ARTIŞ

Ödül törenine katılan Avşar Emaye A.Ş. Genel Müdürü Murat Tabak burada yaptığı açıklamada; “Mutfak eşyaları sektörümüzün ihracatı pandemiye rağmen 2020 yılında toplam 2.5 milyar dolar olarak gerçekleşti ve Metal Mutfak eşyaları %31’lik bir paya sahip.  Avşar Emaye olarak takım ruhu ile hareket ettik ve tüm çalışanlarımızın katkısı ile ihracatımızı 2020 yılında %85 oranına çıkarttık ve bugün bu birincilik ödülünü kazandık. Dünya için kayıp olarak nitelendirilen bir yılda ihracatımızı artırmamız bizim için mutluluk verici ancak tesadüf değil. Bu başarıda 30 yıldır süregelen dünyanın birçok bölgesinde yaptığımız heyetler ve katıldığımız fuarların ciddi katkısı oldu” dedi.

TÜRK SANAYİCİSİ ZORU BAŞARDI

Tabak, “2020-2021 yıllarında Üretim ve İstihdamı arttırmak için ciddi yatırımlar yaptık. Şu an 70 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz 2020 ve 2021 yılları arasında makine parkurumuza ciddi yatırımlar yaptık ve 35 bin m2 olan kapalı alanımızı 40 bin m2 çıkarttık, hedefimiz şuan 450 olan çalışan sayımızı 550 ye çıkartmak.  Pandeminin getirdiği sıkıntıların yanı sıra lojistik ve ham madde konularında sıkıntı yaşamamıza rağmen 2020 yılını büyüme ile kapatmak bizler için çok değerli. Avşar Emaye Türkiye’nin toplam ihracatına verdiği katkıyı 2021 yılında da sürdürmektedir. Tüm olumsuzluklara rağmen Türk sanayicisi gerçekten zoru başardı, yeter ki üreticilerimizin önünü açalım” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#pandemi #avşaremaye #murattabak #TİM #tahsinöztiryaki
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar devam ediyor
Çalışmalar devam ediyor
Çöl yalnız bırakmıyor
Çöl yalnız bırakmıyor