Çiçek “Bu kadarını beklemiyordum Avrupa’da bile yok”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, UNESCO tarafından tescillenen yöresel ürünlerin bir araya geldiği konağın açılışını yaptı. Açılışta konuşan Vali Gökmen Çiçek Belediye Başkanı Zeybek’i kürsüde alkışlayarak kendisinden övgüyle söz etti

Çiçek “Bu kadarını beklemiyordum Avrupa’da bile yok”
Çiçek “Bu kadarını beklemiyordum Avrupa’da bile yok” Admin
Bu içerik 151 kez okundu.

Yoğun çalışmalar sonucu 112 yıllık tarihi konağı restore eden Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri büyük bir ilke imza attı. Şehrin gastronomi alanında güzel başarılar yakalaması tüm Afyon halkını memnun ederken, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek bu başarıya imza attı. 2019 yılından bu güne kadar şehrin yöresel lezzetlerinin daha ön planda olması için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.

Başkan Zeybek, açılış konuşmasında konak hakkında yapılan çalışmaları ve gereken şartların yerine getirildiğini vurgulayarak, “ 2019 yılı 31 Ekim itibariyle Gastronomi şehri ilan edildikten sonra UNESCO’nun bizden istemiş olduğu şartları bir bir yerine getirdik. En son uluslararası gastronomi festivalini de inşallah Ekim ayında yaparak bizden istemiş olduğu 6 şartın tamamını da yerine getirmiş olacağız. Gastronomi konağımız 1150 metrekarelik bir alan üzerine 750 metrekare kapalı alan olan içerisinde 16 tane odası, her odasına Afyon’umuzun yöresel ürünlerinin her birinin isminin verildiği bir mekana sahip” ifadelerini kullandı.

HİZMET BİTMEYECEK

Başkan Zeybek konuşmasının devamında etkinliklere ara verilmeden devam edeceğini vurgulayarak, “Geçtiğimiz günlerde konağın protokolünü imzaladık bugün de açılışını gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra yöresel ürünlerimizden oluşan lezzet paketlerimizi burada halkımıza ve misafirlerimize ikram etmeye başlayacağız” dedi.

“AFYONKARAHİSAR ÇOK İDDİALI BİR ŞEHİR”

Afyonkarahisar’ın çok iddialı bir şehir olduğunun altını çizen Vali Çiçek, Afyon için tüm kurumlarla beraber çalıştıklarını belirterek her alanda aktif olduklarını dile getirdi. Aynı zamanda Afyon’da bulunan kurumların da elde ettikleri başarılarına değinen Çiçek, bu şehirde olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

“BASAMAKLARI DÖRDER DÖRDER ÇIKIYORUZ”

Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Valiliği’nin her alanda aktif olduğunu söyleyen Vali Çiçek, “ İşte Ticaret Odamız, Türkiye’nin en başarılı ve kurumsal Ticaret Odası olmak için bir mücadele veriyor. İl Genel Meclisimiz Yaptığı bütün yeniliklerle en iyisi olmak için çabalıyor. Afyonkarahisar Belediyesi, AKÜ ve Jandarma Komutanlığımız bizim gururumuz. Geçen günlerde aldığımız bir haber üniversitemizin gerçek manada yerini tescilledi. Türkiye’de 240 üniversite arasında 52. Sıraya yerleştik. Müftülüğümüz canla başla çalışıyor. Yaptıkları kitap kahvelerle her yerde hizmetleri görülüyor” dedi.

ÇİÇEK “BU KADARINI BEKLEMİYORDUM”

MXGP of Afyon organizasyonuna değinen Vali Çiçek, “Belediyemiz muazzam bir organizasyon düzenledi. Güzel olacağını biliyordum ama bu kadar muhteşem bir organizasyon beklemiyordum. 8 gün boyunca sorunsuz ve nezaket dolu bir organizasyon oldu. Değil Türkiye’de Avrupa’da bile bu kadarı yapılamaz dediler. Biz Türkiye Cumhuriyeti son zamanlarda uluslar arası organizasyonlarında zaten damga vurmuştu. Bizlerde Afyonkarahisar olarak ülkemizin bu çıkışına katkı sağladık” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE’MİZE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Konuşmasının devamında konak açıldığında Başkan Zeybekle gezme fırsatı bulduğunu belirten Vali Çiçek çalışmaları çok beğendiğini belirterek, “Bu organizasyondan hemen sonra Belediyemiz konak için çalışmalarını hızlandırdı ve hazır hale getirdi. Kısa süre içerisinde konak için gerekli olan çalışmalarını tamamladılar, sözlerinde durdular.  Bu birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece birçok ünvanı da hep beraber alacağız. Çok daha yukarılara hep beraber ilerleyeceğiz” diyerek Afyon için çalışan herkese teşekkür etti. HABER: TAYFUN ATMACA 

#mehmetzeybek #gökmençiçek #gastronomişehri #afyonbelediyesi #kültürellezzetler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Eroğlu’ndan hayırlı olsun ziyareti
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı
Afyon’da 902 bin 919 kişi aşısını yaptırdı