Baybağan güven tazeledi

S.S 20. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Genel Kurul toplantısı Afyonkarahisar’da yapıldı. Yapılan Genel Kurulda Başkan Mehmet Baybağan yeniden başkanlığa seçildi

Baybağan güven tazeledi
Baybağan güven tazeledi Admin
Bu içerik 106 kez okundu.

S.S 20 Bölge (Konya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Aksaray, Karaman) Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliğinin 2018-2019-2020 yılları birleştirilmiş 48. Olağan seçimli Genel Kurulunda mevcut Başkan Mehmet Baybağan oy birliği ile yeniden göreve getirildi. Akrones Termal Otel'de  gerçekleştirilen genel kurula,  birliğe bağlı 45 Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden 124 delege katıldı. Genel Kurul Divan Başkanlığını TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tural yaptı.

65.6 MİLYAR TL PLASMAN KULLANDIRILDI

Genel Kurulun açılış konuşması yapan S.S 20. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkan Mehmet Baybağan, Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Teşkilatı olarak Türkiye genelinde 32 bölgeye ve 958 Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin, banka ile esnaf sanatkar arasında üstlendiği kefalet sorumluluğu ile özellikle 2003 yılından itibaren sürekli büyüyen ve hızla kurumsal bir yapıya bürünen teşkilatının 31 Ağustos 2021 yılı itibariyle Esnaf ve Sanatkara 65.6 milyar TL plasman kullandırıldığını söyledi.

BAŞARIMIZ AKGÜL’ÜN LİDERLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ

S.S 20. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birlikleri Merkez Birliğine (TESKOMB) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığını belirten Baybağan, “Son 18 yıl içerisinde gösterdiği gelişimle bir marka haline gelen ve sunduğu hizmetler hem esnaf ve sanatkarımız hemde hükümetimizce takdir edilen TESKOMB teşkilatının bu başarısı, teşkilatımızın önderi Genel Başkanımız Abdülkadir Akgül’ün liderliğine tüm yöneticilerimiz ve çalışmalarımızla birlikte örnek bir dayanışma içerisinde yürüttüğümüz özverili çalışmalarımızın bir sonucudur” dedi.

TOPLAM 2 MİLYAR TLKREDİ KULLANDIRIDI

Başkan Baybağan, “32. Bölge Birliğinden oluşan TESKOMB’un Türkiye genelindeki bu tablo içerisinde 20. Bölge Birliği  olarak 31 Ağustos 2021 tarihi itibariyle birliğimize bağlı 45 kooperatifin kefaletiyle kullandırılmış olduğu toplam kredi miktarı 2 milyar 671 milyon 650 bin TL olmuştur. Birliğimiz 32 Böle en ucuz maliyetli kredinin esnaf ve sanatkarlara kooperatif kefaletiyle Halk Bankasından kullandırıldı” diye konuştu.

BORÇLARA YAPILANDIRMA YAPILDI

Başkan Baybağan kredi şahıs üst limitleri hakkında ise şu bilgileri verdi: “Kredi üst şahıs limitleri 225 bin TL’ye çıkartılmış olup 1., ve 2., grup kooperatifler 22 bin TL, 3., ve 4., grup kooperatifler 175 bin TL, 5., grup kooperatifler 150 bin TL, 6., ve 7., grup kooperatifler ise 125 bin TL’ye kadar kredilere kefalet vermektedirler. Pandemi sürecinde esnafımızın sıkıntıya düşmemesi için Merkez birliğince 13 Temmuz 2020 tarih ve 2020/17 sayı-17 Mart 2021 /07 sayı-29 Nisan 2021 tarih ve 2021/08 sayılı genelgeler ile kooperatif takibine intikal eden ortak borçlarına yapılandırma getirildi”

ESNAF VE SANATKAR NEFES ALDI

31Temmuz 2021 tarihine kadar kooperatiflere başvuruda bulunan ve kredi borcu takibe intikal eden ortaklara genelge hükümleri doğrultusunda yapılandırmalar yapıldığını kaydeden Başkan Baybağan, bu sayede zor durumdaki esnaf ve sanatkarların bir nebze olsun nefes alma imkanına kavuştuğunu söyledi. Baybağan sözlerine şöyle devam etti: “Her zaman esnaf ve sanatkarımızın yanında yer alan, her türlü desteği esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SEÇİMLERE TEK LİSTE İLE GİDİLDİ

Seçimli genel kurulda 20. Bölge (Konya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Aksaray, Karaman) Birliğinin 2018, 2019 ve 2020 yılı yönetim ve denetim kurulu faaliyetleri ile gelir-gider hesapları ve 2021, 2022, 2023 yılları tahmini bütçeleri oy birliği ile kabul edildi. Birliğe bağlı 45 kooperatife ait 124 delegenin yer aldığı ve tek liste ile gidilen seçimlerde, Birlik Başkanı Mehmet Baybağan açık oylama ve oy birliği ile güven tazeledi. >>>GÖKHAN KOCAASLAN

3 yıllığına seçilen 20. Bölge Birliğinin yeni yönetimi şu şekilde oluştu:

MEHMET BAYBAĞAN

MAHMUT EMİN BİRLİKTİR

İBRAHİM TURGUT

MUSTAFA OYMAK

KENAN BELGİN

ÜLKÜ YAŞAR ALTIN

MEMDUH GÖNER

REFİK PEHLİVAN

RECEP KÖKES

BİROL ABİT

NECATİ ERDOĞDU

Denetim Kurulu Üyelikleri:

GAZİ TEZEL

ABDULLAH ŞENYURT

AHMET SARI

 

#ahmettural #TESKOMB #mehmetbaybağan #receptayyiperdoğan #pandemi #akronestermal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bisikletten düşen genç yaralandı
Bisikletten düşen genç yaralandı
Yankıları Devam Ediyor
Yankıları Devam Ediyor