Uzun uzadıya Uzun Çarşı konuşuldu

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Uzun Çarşı esnafı ile bir araya geldi. Toplantıda çarşıda hayata geçirmeyi planladığımız tarihi dokuya uygun cephe iyileştirmesi, peyzaj ve trafik düzenlemesine ilişkin yapılması planlanan çalışmalar istişare edildi

Uzun uzadıya Uzun Çarşı konuşuldu
Uzun uzadıya Uzun Çarşı konuşuldu Admin
Bu içerik 116 kez okundu.

 Esnafın talep ve önerilerini alan Başkan Mehmet Zeybek, tarihi çarşıya yeni bir kimlik kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. Projenin hayata geçmesiyle çarşının cazibesini arttırmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Zeybek bu nefis projesi, çarşı esnafı tarafından büyük takdirle karşılandı.

“MEVCUT DURUMU DAHADA İYİLEŞTİRECEĞİZ"

 Uzun Çarşı bölgesindeki tabela kirliliğinin ortadan kalkması ve sokak düzenlenmesi gibi konularda ön çalışmaları tamamladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek. Mevcut durumu daha da iyileştirmek adına esnafımızla ilk kez bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi. Ortak akılla alınacak kararların Afyonkarahisarımız ve çarşının geleceği adına büyük önem arz ettiğini ifade eden Belediye Başkan Mehmet Zeybek, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

TOPLANTI SONUÇLARA GÖRE KARAR ALINACAK

Önümüzdeki süreçte bu tür toplantıları yapmaya devam edeceklerini aktaran Başkan Zeybek; birkaç toplantının ardından çıkan sonuçlara göre karara varacaklarını ifade etti.  Yapılması hedeflenen proje ile Uzun Çarşı’nın daha estetik bir görünüme kavuşacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Afyonkarahisar’ın tarihi dokusuna uygun şekilde Uzun Çarşı’ya yeni bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde alışverişini yapabileceği, esnafımızın nezih ve kargaşa ortamından uzak şekilde ticaretlerini yapabileceği bir alan oluşturarak çarşımızı yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin hizmetine açacağız. Çok verimli bir toplantı yaptık esnaflarımızla ve olumlu tepkiler aldık. Bu ilk toplantımızdı, tekrar esnaf arkadaşlarımızın da fikirlerini alarak birkaç toplantı ardından çıkan istişareler sonucu bir karar alacağız.

“OLUMLU TEPKİLER ALDIK”

Bölgenin trafiğe kapanıp kapanmayacağı konusuna da açıklık getiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; bu konuda esnafımızdan gelecek talebe göre hareket edeceklerini ifade etti. Bu nefis projeye esnafımızın olumlu tepkiler verdiğini dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mevcut durumdan kendileri de memnun değil. Kendileri isterse çarşımızı trafiğe kapatacağız ya da transit geçiş olacak şekilde bölgede yeni bir düzenlemeye gideceğiz. Esnafımızın yüzünü güldürecek, çevreye gerçekten güzel bir doku kazandıracak bir çalışma olacak. Konuya ilişkin toplantılarımız devam edecek. Esnaflarımızın taleplerini de değerlendirerek istişareler neticesi alınacak ve son karar ne ise onu uygulayacağız. Amacımız; bu şehri hep birlikte, istişare kültürü ile yönetmek. Her alanda şehrimizin için çalışıyor, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi. HABER:BETÜL ÖZDEMİR

 

 

#esnaf #uzunçarşı #trafik #mehmetzeybek #mahalledüzenlemesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin SUKAP çalışmalarını yerinde inceledi
Şahin SUKAP çalışmalarını yerinde inceledi
Zeybek ziyaretçilerini makamında kabul etti
Zeybek ziyaretçilerini makamında kabul etti