Advert

PARKHAYAT YENİ MUTLULUKLARA GEBE

Afyonkarahisar PARKHAYAT Hastanesi bünyesindeki Tüp Bebek Merkezi’nin açılışı, geniş katılımlı basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu

PARKHAYAT YENİ MUTLULUKLARA GEBE
PARKHAYAT YENİ MUTLULUKLARA GEBE Admin
Bu içerik 105 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Basın toplantısında konuşan PARKHAYAT Hastanesi Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Alev Türe, basın mensuplarına göstermiş oldukları katılım için teşekkür ederek, Tüp Bebek Merkezi açılışının lansmanını duyurmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Basın toplantısında, Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Mesut Köse, PARKHAYAT Tüp Bebek Merkezi hakkında bilgi verdi.

 

TEDAVİ BAŞARIYLA UYGULANDI

Doğal yöntemler ile çocuk sahibi olamayan çiftlerde, bir yardımcı üreme tekniği olan tüp bebek tedavisinin başarıyla uygulandığını belirten Köse, “Sebebi belirlenemeyen kısırlıklar, ileri yaş, kadınlarda enfeksiyon ve tüplerdeki tıkanıklıklar, erkeklerde ise sperm sayısının azlığı ve kalitesinin düşüklüğü, obezite gibi metabolik rahatsızlıklar yüzünden çocuk sahibi olamayan çiftlere çocuk sahibi olabilme imkanı sunuldu” dedi.

 

YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE DONATILDI

Köse, günümüzde en sık tercih edilen kısırlık tedavisi olan tüp bebek tedavisinin, kadın ve erkek üreme hücrelerinin laboratuvar koşullarında bir araya getirilmesi, döllenmiş yumurtanın anne rahmine yerleştirilmesi ile uygulanan yapay döllenme tekniği olduğunu söyleyen Köse,  görevi gereği yıllardır binlerce ailenin mutluluğuna tanıklık ettiğinin altını çizdi. Köse sözlerine şöyle devam etti: “Bu yöntemin başarısı için ise, Tüp Bebek Merkezi’nin uzman bir ekip ve yüksek teknolojiyle donatılmış olmasının çok önemli oldu” dedi.

 

BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN

Köse, bölgenin referans sağlık grubu olarak Tüp Bebek alanında da konusunda uzman ekip, yüksek teknolojiyle donatılmış, başarı oranlarını yükselten modern cihaz ve ekipmanları ile PARKHAYAT Tüp Bebek Merkezi olarak hizmet vermeye başladıklarını paylaşmaktan heyecan ve mutluluk duyduğunu ifade ederek,  “Bölgemiz halkına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

TÜM BÖLGEYE HİZMET EDECEĞİZ

Köse, toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Köse, PARKHAYAT Sağlık Kurumunun Afyonkarahisar’da hem sağlık hem de eğitim kurumu arasında lider konumda olduğunu söyleyerek, “Otel yatırımı ile de en kısa zamanda turizm alanında da lider konuma geçeceğiz” dedi.  Yatırımların PARKHAYAT Sağlık Kurumunda bitmediğini hatırlatan Köse, “En ileri teknolojik seviyede olanlardan bir tanesi de Tüp Bebek Merkezidir. PARKHAYAT Afyon hastanesinde ileri teknolojik cihazlar ve donanımlarımızla bir merkez oluşturduk. En kısa zamanda tüm bölgeye hizmet etmeye başlayacağız” dedi.

 

HASTA KABULÜNE BAŞLANDI

Eylül ayının başından itibaren hasta kabulüne başladıklarını hatırlatan Köse, “Bu noktadan sonra tedavileri için hastalarımız başka şehirlere gidip yüksek miktarda paralar ödemeyecek. Park Hayat Hastanesinde bu tedaviyi vatandaşlarımız rahatça alabilecek. SGK tüp bebek tedavilerinin büyük bir kısmını ödüyor. Bizim de bu kurumla anlaşmamız olduğu için gerekli şartları sağlayanlar bu durumdan da yararlanabilecek” diye konuştu.

2 YIL İÇERİSİNDE BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

PARKHAYAT Sağlık Kurumu bünyesinde çalışmalarına başlanan otel hakkında bilgiler veren Köse, “Otelimizin yapılma tarihi tam kesin değil ama 2 yıl içerisinde yapılması planlanıyor. Hem il dışından hem de ilçelerden gelecekler için barınma konusunda yardımcı olacağız. Servis hususu konusunda da değerlendirmemizi yaptık. Tüp Bebek Merkezi için de ulaşımda alt yapı çalışmalarımız başladı” dedi. >>GÖKHAN KOCAASLAN-GİZEM AKTAŞ

 

#sağlık #tüpbebek #parkhayat #alevtüre #mesutköse
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Odak Gazetesini inceledi
Odak Gazetesini inceledi
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI