Advert

Bolvadin’de arazi toplulaştırılması

Bolvadin’e bağlı Kemerkaya köyünde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerinin yapılmasına ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına karar verildi

Bolvadin’de arazi toplulaştırılması
Bolvadin’de arazi toplulaştırılması Admin
Bu içerik 128 kez okundu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülen hizmetler hakkında kanunun ek 9’uncu maddesi gereğince karar verilen arazi toplulaştırmasına yönelik çalışma Resmi Gazete’de yayımlandı. Konusu olan kanun kapsamında ilk madde olarak “Afyonkarahisar İli, Bolvadin İlçesi, Kemerkaya köyünde DSİ 18. Bölge Müdürlüğü tarafından, 18/12/1953 tarihli ve 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Yürütülen Hizmetler Hakkında Kanunun el 9’uncu maddesi kapsamında kamu yararı gözetilerek zorunlu arazi toplulaştırılması uygulaması kararlaştırılmıştır” açıklandı.

HER YER YAPILAMAYACAK

Bu açıklamaya ek olarak 1’inci fıkra kapsamında arazi toplulaştırılması sınırları içerisinde olup, arazi toplulaştırılmasına uygun olmayan yerler ve teknik olarak arazi toplulaştırılması sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk ile yoğun tesis bulunan alanlar toplulaştırılmasının dışında tutulacağı belirtildi.         

Haber: TAYFUN ATMACA

 

#bolvadin #arazi #resmigazete #kemerkayaköyü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Odak Gazetesini inceledi
Odak Gazetesini inceledi
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI