BU MİLLETİ SEVMEMEK ELDE DEĞİL

Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Şehri ilçeleriyle bir bütün olarak karış karış dolaşan, çalışmaları, yatırımları yerinden takip eden Vali Çiçek, Emirdağ ve Bolvadin ilçelerinde temaslarda bulundu

BU MİLLETİ SEVMEMEK ELDE DEĞİL
BU MİLLETİ SEVMEMEK ELDE DEĞİL Admin
Bu içerik 105 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Mesaisine Bolvadin ilçesinde başlayan Vali Gökmen Çiçek, ilk olarak Bolvadin Kaymakamlığını ziyaret etti. İlçenin yeni Kaymakamı Taner Bolat'a görevinin hayırlı olmasını diledi.Ardından Dişli beldesini ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, belediyenin işlettiği ve beldedeki 29 gencin istihdam edildiği Hibrit Köfte ile kadınların istihdam edileceği tekstil fabrikası yapılacak alanda incelemelerde bulunarak Belediye Başkanı Süreyya Güvenir’den bilgiler aldı. Vali Çiçek, Dişli Belediyesi tarafından yapılan, kısa sürede faaliyetlerine başlayacak olan ve 112 Acil Servis hizmeti verecek binada da incelemelerde bulunarak Belediye Başkanı Süreyya Güvenir’den yapılacak çalışmalara dair bilgiler aldı.

BELEDİYEYİ ZİYARET ETTİ

Daha sonra Dişli Belde Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Başkan Süreyya Güvenir’den beldede yürütülen çalışmalar ve hayata geçirdiği projeleri hakkında bilgiler aldı. Başkan Güvenir, beldenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden genel yapısı ve beldenin ihtiyaçları konusunda da Vali Çiçek’e bilgiler verdi. Belde de karşılaştığı vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Çiçek, kendisine iletilen talepleri dinledi. Eski Aile Sağlığı Merkezi binasının düzenlenmesi ile faaliyete geçirilen Kur’an Kursu’nu da ziyaret etti Vali Gökmen Çiçek. Binada incelemelerde bulunarak, kursta eğitim alan öğrencilerle de sohbet etti.

BAŞARI HİKÂYESİ YAZIYORUZ

Emirdağ Kadın Kültür Evi’nde incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, kadın kültür evinin işleyişine dair bilgiler aldı. Kadın Kültür Evi’nde eğitim alan kadınlarla da sohbet eden Vali Çiçek, kadınlardan daha çok üretmelerini ve Kadın Kültür Evlerine sahip çıkmalarını istedi. Vali Çiçek, üretilen ürünleri de inceledi. El emeği birbirinden değerli ürünleri üreten tüm kadınlara teşekkür eden Vali Çiçek: “Kadın kooperatiflerimiz gücünü kadın emeğinden alıyor bizler kadınlarımızın daha fazla üretimin bir parçası olabilmeleri için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Biz kadınlarımıza inanıyoruz. Afyonkarahisar’da onarla birlikte her gün yeni bir başarı hikâyesi yazıyoruz” dedi.

BELDEYE HAYIRLI OLSUN

Gömü Belde Belediyesini ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Hakkı Tekin’den bilgiler aldı. Yaşlı ve engelli vatandaşlar için giriş katta belediye hizmetlerinin verildiği alanı da inceleyen Vali Çiçek, bu duyarlılığı için Başkan Tekin’i tebrik etti.Vali Çiçek kısa süre önce hizmete giren Gömü Jandarma Karakol Komutanlığında da denetlemelerde bulunarak, görevli personelden güven ve asayişin temini noktasında yürütülen çalışmalar konusunda bilgiler aldı. Karakolun beldeye hayırlı olmasını temenni eden Vali Çiçek, personele başarılar ve kolaylıklar diledi.Vali Gökmen Çiçek son olarak Sinanpaşa ilçesine geçti. Şehitler Coğrafyası projesi kapsamında yürütülen kazılarda Büyük Taarruz Şehitliklerinde bulunan 42 şehidin mezarlarının tespit edildiği Sinanpaşa ilçesi İkizkayalar mevkiinde Vali Gökmen Çiçek ile İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp’in katılımıyla tören düzenlendi.

TOPRAK BİZİMLE KONUŞUYOR

Törende konuşan böylesi anlamlı bir çalışmanın yapılmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Gökmen Çiçek: “Savaşın üzerinden 100 yıl geçti ama hala ecdadımızın kemikleri bizlerle konuşmakta. Yine şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda diyor. Toprağı sıktığımızda yine ecdadımız bizlerle adeta konuşuyor. Şuan bir kere gözlerimizi kapatsak inanın o günü yalın ayakla o şartlarda soğukta geçen askerlerimizin seslerini duyarız sanki. Gerçekten vatan duygusuyla hissettiğimizde toprak bizimle konuşuyor. Vatandaki ağaçlar, yeşillikler bizlerle konuşuyor. Muazzam bir tarihe ve ecdada sahip bizler bugün tekrar o aynı kahramanlık ruhunu aynı vatan duygusunu yaşayan ecdadın torunları olarak buradayız. Bu çalışmayı yapan burada büyük fedakarlıkla ecdadımıza olan minnet borcunu ödemek için bu araştırmayı yapan gönüllülerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Allah razı olsun iyi ki varsınız. İyi ki milletimiz sizin gibi fertleri içinde yetiştirmiş. Bizler de sizler sayesinde ecdadımıza olan borcumuzu kısmen de olsa duayla tekrar hatırlayacak tekrar anacağız inşallah. Vatanın ne demek olduğunu herhalde en iyi Afyonkarahisar bilir, en iyi bu bölge bilir. İşte buradaki arkadaşlarımızın çalışmasına bakıp da şehitliğe bakıp da bu milleti sevmemek bu millete kurban olmamak elde değil. Milletimiz var olsun. Binlerce yıl daha inşallah bu topraklarda al bayrağımız göklerde dalgalansın. Ben bu duygularla herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bütün çalışanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Törende Kur’an-ı kerim okunurken, Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından şehitlerimiz için dualar edildi. Vali Çiçek ve protokol üyeleri tören sonrası şehitlikte incelemelerde bulunarak, dualar etti. >>ODAK HABER MERKEZİ

#gökmençiçek #gömübelediyesi #sinanpaşailçesi #süreyyagüvenir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinanpaşa’da Çalışmalar Meyvesini Veriyor
Sinanpaşa’da Çalışmalar Meyvesini Veriyor
Çöl’den Hoş Geldin Bebek ziyaretleri
Çöl’den Hoş Geldin Bebek ziyaretleri