Advert

Kadınlarımıza inanıyor ve güveniyoruz

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarafından başlatılan “Kız Kardeşim Projesi” kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen programa katılan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Kadınlara çok inandıklarını ve güvendiklerini söyledi

Kadınlarımıza inanıyor ve güveniyoruz
Kadınlarımıza inanıyor ve güveniyoruz Admin
Bu içerik 86 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, “Kız Kardeşim Projesi” kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen eğitimlerin açılış programına katıldı.  Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitimde konuşan Bakan Işıkgece, Afyonkarahisar’da özel bir eğitim için bulunduklarını söyledi.

EKSİKLİKLERİ TAMAMLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Kadınların el emekleri, ürünlerini ve coğrafi işaret ürünlerinin stantlarda yerini aldığını ifade eden Işıkgece, “Ülkemizin her tarafında bu tür değerler çıkıyor. Bu ürünlerin hak ettiği değeri bulabilmesi, piyasalarda hak ettiği ticari değeri bulabilmesi adına yürünen yoldaki bütün eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz” dedi.

ÇOK İYİ ERİŞTE KESİYORLAR

Kadınların çok iyi erişte kestiğini, salça yaptığını ve bu bölgede çok güzel tadı ile reçeller ortaya çıkardığını belirten Işıkgece, “Ancak, bu ürünün sosyal medya satışı, ticari değerin bulması etiket mevzuatına uygun olup olmadığı, hijyen konusundaki eksiklikleri gibi birçok eksik gördüğümüz ürünün yolculuğunda nihai amaca ulaştıramadığımız değerlerimizi ulaştırmak adına bugün Tarım ve Orman Bakanlığı olarak eğitimler başlatıyoruz” dedi.

10 BAŞLIKTA EĞİTİMLER YAPILIYOR

10 başlıkta eğitimlerin başladığını ifade eden Işıkgece, “Bölgeye mentol bir danışman atayacağız. Mentol danışmanımız vizyon vermeye ve danışılacak her konuda yol göstermeye devam edecekler. Sadece bu projenin içerisinde olan illerimizin kadınlarını alarak fuarlar organize edeceğiz. İlk fuarımız 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nde Bakan Bekir Pakdemirli ile İzmir'de düzenlenecek etkinlikte kadınların ürünlerini alıcılarla buluşturacağız” diye konuştu.

YAN İLE KIZ KARDEŞLİK YAPACAK

Düzenlenen eğitimlerin bu şekilde kalmadığını hatırlatan Bakan Yardımcısı Işıkgece, “Afyonkarahisar’da projemiz bittiği zaman, olduğu zaman, eksiklikleri tamamlandığı zaman yan ile kız kardeşlik yapıyor. Kadınımızın gerçekten istediği zaman yapamadığı bir şey yok. İçindeki gücü ve bu farklı ürünleri ortaya çıkartmadaki inatçılığı ve bu işi sonuna kadar götürmedeki enerjisi kadının elinin değdiği bir çok şeyi farklı hale getiriyor” dedi.

AMACIMIZ SÜRDÜREBİLİR TARIM

Kadınlara çok inandıklarını ve güvendiklerini söyleyen Işıkgece, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak bu projeyi desteklemekteki en büyük amacımız sürdürebilir tarım. Kırsal kalkınma, biyoçeşitliliğin bitmemesi, gelecek kuşaklara bu değerlerin aktarılması ve kadınızın elinin ekonomi görmesi bu ürünlerin tüm dünyaya dağıtılması adına son derece önemli ve sürdürülebilir tarımın desteklenmesi adına bugün buradayız” diye konuştu.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

#tarımveormanbakanlığı #afyon #EkimDünyaKadınÇiftçilerGünü #bekirpakdemirli #kadın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Odak Gazetesini inceledi
Odak Gazetesini inceledi
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI