Advert

Ekim Geçidi Sergileri 20. yaşında Afyon'da

Bu yıl yirmincisi 30 ilde yapılacak ve üç binin üzerinde plastik sanatların çeşitli disiplinlerinden gelen sanatçıların katılımıyla adeta bir sanat geçidi olacak Ekim Geçidi sergisi Afyonkarahisar’da!

Ekim Geçidi Sergileri 20. yaşında  Afyon'da
Ekim Geçidi Sergileri 20. yaşında  Afyon'da Admin
Bu içerik 142 kez okundu.

Afyonkarahisar ve diğer illerden sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek sergi; 3-10 Kasım Tarihleri arasında Taş Medrese’de gezilebilecek.  Resim, seramik, fotoğraf gibi çeşitli disiplinlerden çalışmaların yer alacağı sergi, bir hafta boyunca açık olacak. Etkinlik Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği(AFSAYAD) ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliği içerisinde gerçekleşecek.

SERGİDE BULUŞALIM

AFSAYAD Başkanı Başak Nakilcioğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: “İlk olarak 29 Ekim 2002 yılında, çeşitli disiplinlerden 54 sanatçının katılımıyla Galeri X’in İstanbul Galata’da ki sergi salonunda düzenlenen sergi ve peşi sıra düzenlenen sergiler, kendisi de ressam olan Gülsün Erbil’in Cumhuriyete ve Atatürk’e olan tutkusunu, minnet borcunu göstermek istemesi fikrinden yola çıkmıştır. Sergiye Ekim Geçidi adını veren sanatçı ve şair Yeşim Ağaoğlu, Cumhuriyet kutlamalarının bir fener alayı, bir şenlik şeklinde olmasından esinlenmiştir. Cumhuriyetimizin her daim güçlü ve kalıcı olması dileğiyle, her ilimizde başından beri olması istenen “Ekim Geçidi Müzeleri”nin ilki, Aydın ilinde Burak Erim’in çalışmalarıyla gerçekleşecektir. Afyonkarahisarımız da da yakın zamanda “Ekim Geçidi Müzesi”ni gerçekleştirmek dileğiyle; Ekim Geçidi sergisinde buluşalım” dedi.  HABER : BETÜL ÖZDEMİR

 

#başaknakilcioğlu #AFSAYAD #EkimGeçidiSergisi #afyon @afyonbelediyesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Odak Gazetesini inceledi
Odak Gazetesini inceledi
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI