Advert

Amatör Spor Haftası kutlanıyor

4-10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası, Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan açılış töreniyle başladı

Amatör Spor Haftası kutlanıyor
Amatör Spor Haftası kutlanıyor Admin
Bu içerik 58 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri dün saat 10.30’da Zafer Meydanı’nda yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Vatandaşlar ve sporcular, Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan töreni ilgiyle takip etti.

GÖSTERİLER BEĞENİLDİ

Amatör Spor Kulüpleri federasyonu Genel Sekreteri Alişan Akgün’ün konuşmalarıyla başlayan tören, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Derici’nin konuşmalarıyla devam etti. Konuşmalarında Afyonkarahisar’ın bir spor şehri olması için gayret ettiklerini dile getiren İl Müdürü Feyzullah Derici, yediden yetmişe herkesin spor yaptığı ve hem ulusal hem de uluslararası turnuvalarda daha çok başarı elde etme hedefinde olduklarını belirtti. Katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilen program; Halk oyunları, minikler jimnastik, tekvando, muay thaı, karate ve çeşitli gösterilerle devam etti. Öte yandan, Karahisar Gençlik Merkezi Gitar Eğitmeni Selçuk İlkan, söylediği şarkılarla dinleyicileri coşturdu.

BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Programın son bölümünde ilimiz sporcularına, uluslararası turnuvalarda gösterdikleri başarılar nedeniyle ‘Sporun Enleri’ ödülleri takdim edildi. 2020 Tokyo Olimpiyatları Paratekvando dalında 2’nci olan Meryem Betül Çavdar ve Dünya Yıldızlar Plaj Güreşi 3’üncüsü Ceren Sıla Müjde’nin ödüllerini Vali Yardımcısı Nurullah Kaya takdim etti. Ümit Gençler ve U21 Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Hazer Balık, Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Ayşe Yılmaz ve Hayru Nisa Çiğirdik’in ödüllerini Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Derici takdim etti. U15 Serbest Grekoromen Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Yağmur Karabacak’ın ödülünü Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Alişan Akgün takdim ederken; U15 Serbest Grekoromen Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Havva Konca ile Dünya Yıldızlar Serbest güreş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Eda Nur Ersoy’un ödüllerini ise Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik Spor İl Müdürü Sami Çetinaktı takdim etti. Ödüllerin takdim edilmesiyle birlikte program sona erdi.

ÇAVDAR'A ÖZEL PUL BASTIRILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları Paratekvando dalında 2’nci olan Meryem Betül Çavdar'a özel posta pul bastırdı. Bakan Kasapoğlu'nun mektubu ile özel pul koleksiyonunu Vali Yardımcısı Nurullah Kaya takdim etti. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#amatörsporhaftası #veyseleroğlu #feyzulladerici #alişanakgün #afyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Odak Gazetesini inceledi
Odak Gazetesini inceledi
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI